Bydgoszcz
-15C
Słonecznie
85% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H -14 • L -15
-11C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
2C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleZapadł wyrok ws. namiotu lodowiska na Wyżynach. Dwie osoby skazane
sąd
08.11.2017 | 13:54

Zapadł wyrok ws. namiotu lodowiska na Wyżynach. Dwie osoby skazane

Na zdjęciu:

Fot.

Zapadł wyrok ws. zawalenia się namiotu nad lodowiskiem na bydgoskich Wyżynach. Wykonawca konstrukcji i pracownik nadzoru budowlanego zostali uznani za winnych zdarzenia.

W środę sąd uznał, że producent namiotu zawalonego nad lodowiskiem na Wyżynach jest winny katastrofy budowlanej. Marcin L. został skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat i zakaz prowadzenia działalności gospodarczej związanej z projektowaniem obiektów budowlanych przez pięć lat. Musi też zapłacić grzywnę w wysokości 6 tysięcy złotych. Współoskarżony w procesie inspektor nadzoru budowlanego Marcin K., któremu śledczy zarzucili poświadczenie nieprawdy przy odbiorze obiektu, usłyszał wyrok ośmiu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Również przez 24 miesiące nie będzie mógł wykonywać zawodu oraz musi zapłacić grzywnę w wysokości 5 tys. zł.

Wyrok jest nieprawomocny. Inwestycja była wykonana na zlecenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek, który zawarł umowę z firmą Marcina L. Namiot zawalił się w styczniu 2013 roku. Pracownicy lodowiska zdążyli wyprowadzić wszystkich na zewnątrz zanim doszło do tragedii.


Powiązane treści