Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zaparkowali na miejscach dla osób niepełnosprawnych. Ukarali ich strażnicy miejscy

Dodano: 25.04.2022 | 11:49

Na zdjęciu: Do zdarzenia doszło na ulicy Długiej, nieopodal Zbożowego Rynku.

Fot. Straż Miejska Bydgoszcz

Straż miejska przyjrzała się parkowaniu na miejscach dla niepełnosprawnych przy ulicy Długiej. Jak się okazało, dwoje kierowców skorzystało z nienależących do nich kart parkingowych.

W czwartek (21 kwietnia) około godz. 7:30 pracownik Straży Miejskiej obsługujący monitoring miejski zauważył dwa pojazdy, które zaparkowały przy ulicy Długiej na miejscach parkingowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. –Sposób poruszania się kierujących, którzy wysiedli z samochodów, nie wskazywał jednak na ich niepełnosprawność ruchową. W związku z tym na miejsce został skierowany patrol w celu sprawdzenia kart parkingowych osoby niepełnosprawnej. W obu przypadkach okazało się jednak, że kierowcy wyłożyli ważne karty za przednią szybę pojazdu – podkreślają bydgoscy municypalni.

Strażnicy postanowili jednak szczegółowo wyjaśnić sprawę i kontynuowali interwencje w godzinach popołudniowych. Około 16:20 do jednego z pojazdów podeszła kierująca, która okazała funkcjonariuszom kartę parkingową. – Okazało się jednak, że była ona wystawiona na członka rodziny kierującej – informuje straż miejska. Za posługiwanie się kartą parkingową przez osobę nieuprawnioną i parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych kobieta otrzymała mandat w wysokości 1200 złotych.

Po godzinie stawił się kierowca drugiego pojazdu. Ten oświadczył, że chciał przewieźć osobę, która była posiadaczem karty parkingowej i odmówił przyjęcia mandatu, również w wysokości 1200 złotych. – Wobec kierującego zostanie skierowany zatem wniosek o ukaranie do sądu – podkreślają municypalni.

CZYTAJ TAKŻE: Raport z budowy nowych mostów Kazimierza Wielkiego

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
1 rok temu

Niepełnosprawność uprawniająca do korzystania z karty parkingowej dla osób niepełnosprawnych nie ogranicza się tylko do niepełnosprawności ruchowej. Odniosłem wrażenie , że piszący ten artykuł albo nie ma na ten temat wiedzy, albo -zazdrości niepełnosprawności-innym. Ja np mam kartę a nie wyglądam na inwalidę. Właśnie często spotykam się z określeniem a nie wygląda Pan na inwalidę. Trochę empatii nie zaszkodzi. A kontrole miejsc dla niepełnosprawnych jak najbardziej popieram. Pozdrawiam Paweł