Bydgoszcz
20C
Słonecznie
53% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H 20 • L 19
15C
Wt
14C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
17C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaMiasto przygotowało szereg letnich atrakcji dla dzieci. Decyduje kolejność zgłoszeń!
07.06.2021 | 13:53

Miasto przygotowało szereg letnich atrakcji dla dzieci. Decyduje kolejność zgłoszeń!

Na zdjęciu: W ramach półkolonii przewidziano blok zajęć integracyjnych na świeżym powietrzu, m.in. w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku.

Fot. Szymon Makowski

Urząd miasta ogłosił rozpoczęcie zapisów na Bydgoskie Półkolonie 2021. Rekrutacja rozpocznie się we wtorek, 8 czerwca i potrwa do 14 czerwca. Z letniego wypoczynku skorzysta w sumie 3660 uczniów – co ważne, przy zapisach decyduje kolejność zgłoszeń.

Bydgoskie półkolonie organizowane są przez ratusz po raz trzeci. Mogą w nich brać udział uczniowie bydgoskich szkół do 13. roku życia. Każdy uczeń może skorzystać maksymalnie z dwóch tygodniowych turnusów. Rodzic pokrywa jedynie koszt wyżywienia. Półkolonie będą realizowane w dziewięciotygodniowych turnusach w 34 szkołach i placówkach prowadzonych przez Miasto Bydgoszcz.
Już po raz trzeci organizujemy letnie półkolonie dla uczniów bydgoskich szkół. Chcemy, żeby dzieci mogły spędzić wakacje w mieście w sposób atrakcyjny i bezpieczny – mówi prezydent Rafał Bruski. I dodaje, że w ten sposób magistrat pomaga rodzicom przy organizacji letniego wypoczynku. – Oferta dziewięciu turnusów półkolonii obejmuje cały okres wakacyjny, dlatego rodzice mogą wybrać najbardziej dogodny dla siebie termin. Co ważne, półkolonie odbywają się na wszystkich osiedlach, w całym mieście, nie trzeba dowozić dziecka na wakacyjne zajęcia na drugi koniec miasta – podkreśla Bruski.

Zobacz również:

Centrum Onkologii zaprasza mieszkańców na badania

Uczestnicy będą objęci opieką w godzinach od 8:00 do 15:00. Grupy liczyć będą maksymalnie 15 osób. W ramach półkolonii przewidziano blok zajęć integracyjnych na świeżym powietrzu, zajęcia sportowe w salach, na basenach i boiskach, a także w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach w bydgoskich placówkach kultury, m. in. w muzeum; zaplanowano także wycieczki, plenery plastyczne, warsztaty teatralne, taneczne i wokalne. W ramach półkolonii wyświetlane będą też filmy.

Chęć udziału dziecka w półkoloniach prosimy zgłosić przez złożenie wypełnionej karty kwalifikacyjnej wraz z oświadczeniami w placówce, w której dziecko ma uczęszczać na półkolonie. Dziecko powinno mieć legitymację bydgoskiej szkoły oraz Bydgoską Kartę Miejską. Szczegóły rekrutacji opisane są w zasadach postępowania rekrutacyjnego do programu „Bydgoskie półkolonie 2021”.

Udział w półkoloniach jest bezpłatny, z wyjątkiem opłaty za posiłki (100 zł) – zwolnieni są z nich rodzice i opiekunowie dziecka, którzy są upoważnieni do bezpłatnego korzystania z posiłków w szkole oraz uczniowie, którzy mają przyznane stypendium szkolne. Wypełnioną kartę uczestnika należy dostarczyć do sekretariatu wybranej placówki w terminie 8-14 czerwca. Pliki do pobrania, w tym karta uczestnika i regulamin programu, znajdują się na stronie: www.bydgoszcz.pl/edukacja/aktualnosci/bydgoskie-polkolonie-2021.

O zakwalifikowaniu na półkolonie decyduje kolejność zgłoszeń. Każde dziecko może skorzystać maksymalnie z dwóch tygodniowych turnusów – podkreślają urzędnicy. Listy przyjętych zostaną wywieszone w placówkach i opublikowane na stronach internetowych placówek, do których zostały zgłoszone dzieci 24 czerwca o godz. 15:00.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści