Bydgoszcz
13C
Słonecznie
79% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 14 • L 12
27C
Pt
28C
Sob
27C
Nd
28C
Pon
28C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONRozrywka i kulturaZaproszenie na Święto Terenowych Organów Administracji Wojskowej
23.10.2018 | 11:07

Zaproszenie na Święto Terenowych Organów Administracji Wojskowej

Na zdjęciu: Sprzęt wojskowy zawsze wzbudza duże zainteresowanie nie tylko u najmłodszych.

Fot. Stanisław Gazda

Wojewódzkie obchody święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej przypadającego 25 października odbędą się tym razem w Świeciu w sali widowiskowej OKSiR oraz na Dużym Rynku.

Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Bydgoszczy, wojewoda kujawsko-pomorski oraz Wojskowa Komenda Uzupełnień w Grudziądzu  zapraszają 25 października do Świecia na wojewódzkie obchody święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej.

W programie m.in.: pokaz sprzętu wojskowego, występ zespołu Niebieskie Berety, żołnierska grochówka – godz. 11:00-15:00 (Duży Rynek w Świeciu); koncert orkiestry wojskowej – godz. 13:00 ( sala widowiskowa OKSiR).

Świętu towarzyszyć będą także działania związane z rozpoczętą 15 października kampanią „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Ma ona pokazać, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale też ciekawa , stabilna i perspektywiczna praca. Na terenie naszego województwa przedstawiciele WKU wraz z przedstawicielami jednostek wojskowych spotykają się z Polakami i zachęcają ich, by wstępowali do wojska.

Co miesiąc, w wyznaczonym tygodniu, w teren wyruszają mobilne zespoły rekrutacyjne, złożone  z żołnierzy lokalnych jednostek wojskowych i przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień lub Wojewódzkich Sztabów Wojskowych.

Zespoły będą odwiedzać takie miejsca, jak centra handlowe, ośrodki sportu, rynki miejskie czy centra rozrywki. Nawiązując bezpośrednie kontakty, z klientami i przechodniami,  żołnierze będą rozmawiać o służbie wojskowej, armii, miejscowej jednostce czy znajdującej się w okolicy szkole wojskowej. Opowiedzą o własnych doświadczeniach, dostępnych ścieżkach kariery i perspektywach rozwoju. Zainteresowanym wskażą, dokąd powinni się zwrócić, by uzyskać szczegółowe informacje, wręczą foldery i ulotki. Będą zachęcać, wspierać i doradzać, co zrobić, by nie przegapić ciekawej szansy, a zarazem podjąć odpowiedzialną i przemyślaną decyzję o swojej przyszłości.


Powiązane treści