Bydgoszcz
21C
Słonecznie
68% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 23 • L 20
17C
Wt
16C
Sr
14C
Czw
15C
Pt
13C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleZareagowali na sygnały mieszkańców. WITD skontrowało tiry, które niszczyły ulice miasta
kontrola-witd_bydgoszcz_tiry
02.02.2018 | 10:31

Zareagowali na sygnały mieszkańców. WITD skontrowało tiry, które niszczyły ulice miasta

Działania WITD były reakcją na sygnały mieszkańców.

Na zdjęciu: Kontroli dokonano 30 stycznia.

Fot. WITD Bydgoszcz

Funkcjonariusze Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego zareagowali na sygnały od mieszkańców Szubina. Dokonali kontroli pojazdów ciężarowych, które miały niszczyć ulice miasta.

Kontrola przed funkcjonariuszy bydgoskiego oddziału WITD odbyła się w miniony wtorek. Od dłuższego czasu otrzymywali oni informacje od mieszkańców Szubina o tym, że kierowcy ciężarówek jeżdżą przeładowanymi pojazdami i niszczą ulice miasta. Podczas działań skontrolowano dwa czteroosiowe pojazdy.

Kontrola rzeczywiście wykazała przeładowanie pojazdów i to mimo faktu, iż wśród przewożonego ładunku znajdował się m.in. humus. Podczas ważenia ciężarówek okazało się, że przekroczona została masa całkowita obu pojazdów i dopuszczalnych nacisków na osie.

Kierowcy zostali ukarani stosownymi mandatami, a wobec przewoźników oraz załadowcy wszczęto postępowania administracyjne. Kontynuacja przewozu była możliwa dopiero po usunięciu nadmiaru ładunku.


Powiązane treści