Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h NW
H 1 • L 0
1C
Pon
1C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleZatrucie nastolatków: Zatrzymano już trzy osoby
policjanci prowadzą zatrzymanego
10.06.2017 | 09:32

Zatrucie nastolatków: Zatrzymano już trzy osoby

Policjanci prowadzą śledztwo ws. zatrucia dwóch nastolatków nieznaną substancją.

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn.

Fot. KWP

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zatrzymali trzech bydgoszczan do sprawy zatrucia dwóch nastolatków nieznaną substancją. U jednego z zatrzymanych znaleziono woreczek z zieloną substancją, a dwóch usłyszało już zarzuty pomocnictwa w przestępstwie.

Policjanci z Bydgoszczy i Świecia, pracujący nad sprawą zatrucia dwóch 16-latków, zatrzymali kolejne osoby zamieszane w incydent. W czwartek po południu kryminalni namierzyli i zatrzymali podejrzewanych na terenie bydgoskiego Szwederowa.

17-, 21- i 23-latek trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze u 21-latka znaleźli woreczek z zieloną substancją. Jeszcze tego samego dnia dwaj z nich (17- i 23-latek) usłyszeli zarzuty dotyczące pomocnictwa w narażeniu człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Wczoraj śledczy ze Świecia przesłuchali 21-latka, który także może usłyszeć zarzuty, a ponadto może odpowiadać za posiadanie narkotyków. Zatrzymanym grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że dwóch 16-latków trafiło w środę do szpitala, po zażyciu nieznanej substancji. Z ustaleń policjantów wynika, że młodzi mężczyźni jechali pociągiem wracając ze szkoły. W pociągu wszyscy trzej wypalili jakąś substancję, którą dał im 17-latek.


Powiązane treści