Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
52% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 19 • L 17
18C
Sr
18C
Czw
13C
Pt
15C
Sob
20C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleZatrzymali fałszywego policjanta. Chciał patrolować ulice
Na sygnale Bydgoszcz
24.08.2016 | 19:43

Zatrzymali fałszywego policjanta. Chciał patrolować ulice

Za swoje postępowanie mężczyzna odpowie wkrótce przed sądem.

Na zdjęciu: Funkcjonariusze zabezpieczyli we wtorek bezprawnie wykorzystywaną lampę błyskową.

Fot. archiwum

20-letniego kierowcę alfy romeo z zamontowanym policyjnym „kogutem” na dachu zatrzymał we wtorek po południu funkcjonariusz z bydgoskiej drogówki. – To miał być głupi wybryk – mówi podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Do zatrzymania doszło na alei Jana Pawła II. Policjant z wydziału ruchu drogowego zauważył w rejonie stacji paliw białą alfę romeo z niebieską lampą błyskową na dachu. – „Kogut” był wyłączony, ale mundurowy od razu zorientował się, że nie jest to policyjny radiowóz – relacjonuje podkom. Słomski. Jak dodaje, pasażer pojazdu po chwili schował lampę do środka auta. – Patrol zdecydował się sprawdzić pojazd – dodaje Słomski.

Okazało się, że 20-letni kierowca nie tylko posługiwał się nielegalnie lampą przysługującą pojazdom uprzywilejowanym, ale nie miał także przy sobie prawa jazdy oraz dowodu rejestracyjnego samochodu. W związku z tym funkcjonariusze zabezpieczyli wspomnianego „koguta”, jednocześnie sporządzając wniosek do sądu o ukaranie mężczyzny.

Za popełnione wykroczenie 20-latkowi grozi kara grzywny.

 


Powiązane treści