Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zatrzymani sprawcy podpaleń budynków. To dwaj nastolatkowie

Dodano: 12.08.2020 | 19:29

Do pożarów doszło na początku sierpnia - mówią policjanci.

Na zdjęciu: Świeccy policjanci zatrzymali sprawców podpaleń budynków w powiecie. To 17- i 18-latek.

Fot. KPP Świecie

W ręce świeckich policjantów wpadli podejrzani o podpalenie budynków gospodarczych na terenie gminy Nowe. Jeszcze dzisiaj zatrzymani zostaną przesłuchani w prokuraturze.

Do pożarów doszło 1 i 5 sierpnia w miejscowości Milewo (gmina Nowe). Spłonęły wówczas budynki gospodarcze, które znajdowały się na terenie gospodarstwa rolnego. – Straty powstałe w wyniku pożarów pokrzywdzony oszacował na około 250 tysięcy złotych – mówi sierż. sztab. Damian Ejankowski z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Od momentu obu zdarzeń, policjanci ze Świecia i Nowego prowadzili śledztwo, które miało na celu dokładne wyjaśnienie okoliczności pożarów. We wtorek (11 sierpnia) dokonali zatrzymań. W ręce kryminalnych wpadło dwóch młodych mężczyzn z gminy Nowe. To 17- i 18-latek. – Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obu zatrzymanym zarzutów uszkodzenia mienia poprzez spowodowanie pożaru – dodaje Ejankowski. Wiadomo też, że w środę (12 sierpnia) z zatrzymanymi przez cały dzień wykonywane były czynności procesowe, a nastolatkowie zostaną przesłuchani w Prokuraturze Rejonowej w Świeciu.

Wiadomo, że obu za zarzucany im czyn grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments