[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Matka po marihuanie i kokaina na desce rozdzielczej. Bydgoszczanie wpadli za jazdę po alkoholu i narkotykach

Dodano: 07.12.2021 | 16:56

Na zdjęciu: Biała substancja została również ujawniona na desce rozdzielczej pojazdu, co widać na załączonym zdjęciu.

Fot. KWP Bydgoszcz

W trakcie minionego weekendu (3-5 grudnia) policyjni wywiadowcy z Bydgoszczy mieli pełne ręce roboty – zatrzymali łącznie osiem osób, z czego pięć z nich wsiadło za kierownicę samochodu po wcześniejszym spożyciu alkoholu lub innego zabronionego środka, a trzy pozostałe posiadały narkotyki.

Jak przekazuje kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy, funkcjonariusze ku przestrodze postanowili opisać kilka z przeprowadzonych przez wywiadowców zatrzymań, ponieważ wsiadanie za kierownicę pojazdu po zażyciu wcześniej wspomnianych substancji to nie tylko złamanie prawa, ale również realne niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. – Jak się okazuje, towarzyszą temu także inne sytuacje, jak ucieczka przed patrolem czy pozostawienie w domu małoletnich dzieci bez opieki. Do tej ostatniej sytuacji z udziałem nieodpowiedzialnej mamy doszło w minioną sobotę (3 grudnia) około 19:35 na ulicy Waryńskiego w Bydgoszczy – dodaje kom. Kowalska. Wówczas policyjni „wywiadowcy” zatrzymali 31-letnią bydgoszczankę, która – jak wykazało wstępne badanie narkotesterem – kierowała pojazdem marki Volkswagen będąc pod wpływem marihuany.

Została jej pobrana krew do badań, po czym kobieta została zwolniona do domu, gdzie czekały na nią dzieci. Informacja o tej sytuacji trafi również do sądu rodzinnego celem wglądu w sytuację rodzinną. Z kobietą podróżował 28-latek, który również poniesie odpowiedzialność. Funkcjonariusze ujawnili przy nim kilka gramów marihuany. Mężczyzna już usłyszał zarzuty dotyczące posiadania zabronionych substancji – podaje Kowalska.

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus. Ogłoszono nowy pakiet obostrzeń na święta

Tego samego dnia, około 19:45 na ulicy Czołgistów w Bydgoszczy inny patrol wywiadowczy zwrócił uwagę na zachowanie mężczyzny kierującego samochodem marki audi. Mężczyzna w reakcji na sygnały dawane przez policjantów zatrzymał pojazd w rejonie skrzyżowania ulic Komandosów a Partyzantów, po czym gwałtownie odjechał. – Policjanci rozpoczęli pościg pobliskimi uliczkami. Przez moment patrol stracił go z pola widzenia. Jadąc ulicą Czołgistów policjanci zwrócili uwagę na świeżo uszkodzone ogrodzenie przychodni na Jachcicach oraz leżące przy nim elementy karoserii od pojazdu audi. Następnie jadąc ulicą Zawiszy Czarnego zauważyli zaparkowane audi, z którego wysiadał kierowca i kontynuował ucieczkę pieszo. Chwilę później został zatrzymany – relacjonuje komisarz.

Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że 22-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Auto, którym jechał miało uszkodzenia potwierdzające kolizję z ogrodzeniem przychodni na ulicy Czołgistów, m.in.: brak listwy przedniej zderzaka, urwane lusterko lewe, uszkodzony lewy błotnik czy wgniecioną pokrywę bagażnika. Bydgoszczanin odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, ucieczkę przed patrolem policji oraz za spowodowanie kolizji. Zostało mu też zatrzymane prawo jazdy.

Do kolejnego zatrzymania doszło także w sobotę, około 23:15 na ulicy Łokietka w Bydgoszczy. Wówczas policyjni „wywiadowcy” zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem 28-latka. Funkcjonariusze zauważyli, że mężczyzna jest zdenerwowany, rozdrażniony i miał rozszerzone źrenice. Przeprowadzone badanie na zawartość narkotyków w organizmie wykazało, że był pod wpływem kokainy. Kierowca został zatrzymany. Okazało się, że woreczek w resztką narkotyku znajdował się w schowku w drzwiach pojazdu od strony kierowcy. – Biała substancja została również ujawniona na desce rozdzielczej pojazdu, co widać na załączonym zdjęciu oraz na etui od telefonu – dodaje Kowalska. Policja zatrzymała również pasażera mercedesa; w schowku po jego stronie mundurowi natrafili bowiem na 20 gramów marihuany. Obaj mężczyźni trafili do komisariatu. Kierowcy zatrzymane zostało prawo jazdy oraz pobrano od niego w szpitalu krew do badań.

Podczas opisywanych zatrzymań policjanci mieli możliwość wykorzystania nowego sprzętu jakim jest nowy analizator narkotyków AquilaScan, który bada obecność środków odurzających w ślinie, co daje możliwość sprawdzenia kierowcy pod tym kątem bezpośrednio na miejscu zdarzenia. Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą kontynuowane, a każdy kto złamie prawo musi liczyć się z konsekwencjami.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments