Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zatrzymanie na Szwederowie. Seryjny włamywacz złapany!

Dodano: 02.01.2023 | 13:52

Na zdjęciu: Przy okazji zatrzymania mężczyzny policja odzyskała skradzione przedmioty.

Fot. KWP Bydgoszcz

Trzy miesiące spędzi w areszcie bydgoszczanin, który jest podejrzany o szereg włamań na terenie miasta i powiatu. Łupem 40-latka padały głównie pieniądze oraz biżuteria. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej.

Do zdarzenia doszło późnym popołudniem. Wówczas patrol ruchu drogowego na ulicy Leszczyńskiego w Bydgoszczy zatrzymał do kontroli pojazd marki Mazda. Funkcjonariusze wylegitymowali kierowcę oraz dwójkę pasażerów. W trakcie sprawdzania okazało się, że 35-letnia pasażerka jest poszukiwana. Kobieta została zatrzymana. Natomiast drugi pasażer posługiwał się nie swoim dokumentem tożsamości.

– Na miejsce przyjechali kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Szybko rozpoznali pasażera. Był to dobrze im znany 40-latek, którego poszukiwali od dłuższego czasu. Podejrzewali go o włamania na terenie miasta i powiatu – mówi nadkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP Bydgoszcz

Na przełomie września i października mężczyzna został już zatrzymany przez policjantów do spraw włamań na terenie Błonia i Śródmieścia. Wówczas jednak prokurator zastosował policyjny dozór. Niestety, policjanci po krótkim czasie zaczęli odnotowywać kolejne włamania do domów na terenie Bydgoszczy i powiatu. Sprawca kradł głównie pieniądze i biżuterię.

W trakcie kontroli 40-latka okazało się, że ma przy sobie amfetaminę oraz marihuanę. Dodatkowo w samochodzie policjanci zabezpieczyli między innymi łom. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Kryminalni przeszukali jego miejsce zamieszkania. Tam zabezpieczyli drewnianą szkatułkę ze złotą biżuterią.

– Dalej sprawą zajęli się śledczy z bydgoskich Wyżyn, którzy prowadzili jedną ze spraw. Zatrzymany usłyszał łącznie 11 zarzutów. Dziewięć dotyczy kradzieży z włamaniem do domów na terenie Bydgoszczy i powiatu, w tym cztery to usiłowania. Dodatkowo usłyszał zarzut posiadania narkotyków oraz zarzut posługiwania się cudzym dowodem osobistym. Wszystkich przestępstw dokonał w warunkach recydywy, co będzie miało wpływ na wymiar kary – mówi nadkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP Bydgoszcz.

Podejrzany został doprowadzony do prokuratury. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments