[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Policyjna akcja pod Bydgoszczą. 31-latek wpadł z narkotykami

Dodano: 12.03.2022 | 06:34

Na zdjęciu: Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Fot. KWP Bydgoszcz

Na trzy miesiące do aresztu trafił mieszkaniec powiatu bydgoskiego podejrzany o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Na jego trop wpadli policjanci z wydziału narkotykowego bydgoskiej komendy. W jego mieszkaniu zabezpieczyli łącznie ponad 1,5 kg narkotyków.

Policjanci podejrzewali, że typowany przez nich mężczyzna mieszkający w powiecie bydgoskim może posiadać zakazane środki psychoaktywne i psychotropowe. We wtorek rano przystąpili do działania i z samego rana pojechali pod wytypowany adres do jednej z miejscowości w powiecie bydgoskim.

– Policjanci zauważyli podejrzewanego przed domem. Następnie wylegitymowali go i weszli z nim do środka budynku. Tam, po przeszukaniu pomieszczeń, znaleźli woreczki z zielonym suszem roślinnym oraz ze zbryloną żółtą i białą substancją – mówi kom. Przemysław Słomski z KWP w Bydgoszczy.

Wstępne badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczone środki to marihuana, amfetamina oraz 3CMC. Łącznie ponad 1,5 kg narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli też kilkanaście tysięcy złotych w gotówce. Zatrzymany 31-latek trafił do aresztu.

– Następnie sprawą zajęli się śledczy z Koronowa, którzy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Doprowadzili go do prokuratury, gdzie oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt – mówi kom. Słomski.

W czwartek (10.03.2022) sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policyjna akcja pod Bydgoszczą. 31-latek wpadł z narkotykami
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments