Bydgoszcz
10C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h E
H 12 • L 8
16C
Wt
12C
Sr
14C
Czw
14C
Pt
14C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleZatrzymanie obywatelskie. Kierowca miał ponad dwa promile alkoholu i poszedł do sklepu po…alkohol!
Stop pijanym kierowcom!
31.01.2018 | 20:53

Zatrzymanie obywatelskie. Kierowca miał ponad dwa promile alkoholu i poszedł do sklepu po…alkohol!

Na zdjęciu: Obyśmy się wszyscy pod tym podpisywali...

Fot. Archiwum

Warto brać przykład z mieszkańca gminy Sicienko, który zatrzymał nietrzeźwego kierowcę i natychmiast powiadomił o tym bydgoskich policjantów. Kierowca nissana miał ponad dwa promile alkoholu. Już stracił prawo jazdy. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Wczoraj (30.01.2018) po godzinie 08:00 dyżurny bydgoskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zatrzymania obywatelskiego. Z relacji zgłaszającego wynikało, że zatrzymał pijanego kierowcę. Na parking jednego z marketów przy ulicy Nad Torem w Bydgoszczy został natychmiast skierowany patrol ruchu drogowego. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce zastali zgłaszającego oraz kierowcę nissana.

Jak się okazało, zgłaszający jadąc wcześniej za nissanem zauważył dziwne zachowanie kierującego. Obaj zjechali na parking sklepu. Tam zgłaszający zauważył jak kierowca nissana wraca ze sklepu chwiejnym krokiem z… alkoholem w ręku i wsiada za kierownicę samochodu. Mężczyzna natychmiast zareagował i nie pozwolił mu uciec z miejsca, aż do przybycia patrolu. Mundurowi sprawdzili trzeźwość 58-latka. Badanie wykazało, że ma ponad dwa promile w organizmie.

Teraz śledczy z bydgoskiego Błonia na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawią mu zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali mu już prawo jazdy. Za to przestępstwo grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a także kara pozbawienia wolności do lat 2.


Podobne wpisy

Powiązane treści