Bydgoszcz
15C
Niebo głównie zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 4km/h ENE
H 16 • L 15
14C
Pt
18C
Sob
21C
Nd
17C
Pon
16C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleZatrzymany burmistrz wyszedł na wolność. Zastosowano wobec niego inne środki zapobiegawcze
Areszt śledczy_Wały Jagiellońskie Bydgoszcz - SF
18.03.2020 | 16:47

Zatrzymany burmistrz wyszedł na wolność. Zastosowano wobec niego inne środki zapobiegawcze

Śledztwo w sprawie prowadzi bydgoska Prokuratura Okręgowa.

Na zdjęciu: Ostatnie trzy miesiące Leszek K. spędził w areszcie śledczym.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Burmistrz Mroczy Leszek K. wyszedł na wolność. Śledczy z Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy nie wnioskowali o przedłużenie tymczasowego aresztu. Postępowanie w jego sprawie – jak słyszymy – może potrwać jeszcze jakiś czas.

Przypomnijmy: burmistrza gminy i skarbnik Mroczy, funkcjonariusze z wydziału dw. z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali tuż przed świętami Bożego Narodzenia 2019 r. Zatrzymania Leszka K. i Magdaleny K.-G. mają związek ze śledztwem, jakie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy. – Materiały zebrane przez policjantów i prokuraturę wskazywały, że niektórzy pracownicy urzędu otrzymują premie, którymi muszą dzielić się z szefem. Pieniądze miała od nich zbierać osoba będąca w tym urzędzie skarbnikiem – wyjaśniała mechanizm procederu rzecznik prasowa kujawsko-pomorskiej policji mł. insp. Monika Chlebicz.

Bydgoski Sąd Rejonowy zastosował wobec burmistrza K. tymczasowy, trzymiesięczny areszt, zaś wobec skarbnik gminy – środki wolnościowe. Tymczasem, jak udało nam się dowiedzieć, burmistrz Mroczy kilka dni temu wyszedł właśnie z aresztu. – Wykonane zostały przez prokuratora te czynności, co do których była potrzebna izolacja zatrzymanego – słyszymy od rzecznik prasowej bydgoskiej prokuratury Agnieszki Adamskiej-Okońskiej.

Teraz także wobec Leszka K. zastosowano środki wolnościowe. – Ma on dozór policji, wpłacił poręczenie majątkowe w wysokości 30 tysięcy złotych, a także jest zawieszony w czynnościach służbowych – wylicza Adamska-Okońska. Zarówno K., jak i K.-G. mają także zakaz kontaktowania się z poszkodowanymi.

Zdaniem śledczych, proceder mógł trwać co najmniej sześć lat, a osiągnięte w ten sposób korzyści mogły wynieść ponad 80 tysięcy złotych. Materiał dowodowy był przez kryminalnych zbierany przez kilka miesięcy. Jak się dowiadujemy, postępowanie cały czas jest w toku.

Obowiązki włodarza Mroczy pełni zastępca burmistrza Waldemar Chudzik.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści