Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoski kolekcjoner kradzionych rowerów. Wpadł w swojej dziupli

Dodano: 21.07.2022 | 09:27

Na zdjęciu: 32-letni mężczyzna został aresztowany.

Fot. KWP Bydgoszcz

W centrum Bydgoszczy policjanci zatrzymali złodzieja rowerów. Kilka dni po wypuszczeniu na wolność mężczyzna znowu wpadł w ręce funkcjonariuszy.

W ubiegły czwartek, 14 lipca policjanci pojechali na ul. Gdańskiej w Bydgoszczy, gdzie – według ich informacji – miały przebywać osoby mające związek z kradzieżami na terenie miasta. Kiedy dotarli do pustostanu, zobaczyli rowery ze zeszlifowanymi numerami seryjnymi oraz pomalowanymi na nowo ramami. Obok składowane były także zdemontowane części od rowerów.

– Wszystkie one zostały przez policjantów zabezpieczone. Podejrzewany 32-latek został zatrzymany, a następnie usłyszał 14 zarzutów dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem – mówi kom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy.

Po przesłuchaniu mężczyzna wyszedł na wolności, ale już kilka dni później ponownie wpadł w ręce funkcjonariuszy, kiedy niósł torbę z zawartością opalonych przewodów elektrycznych. – Okazało się, że w międzyczasie ukradł kolejny rower. W ten sposób katalog przestępstw, za które odpowie, poszerzył się o kolejną kradzież, kradzież z włamaniem i zniszczenie mienia – wylicza kom. Kowalska.

Tym razem sąd zdecydował o aresztowaniu go na 3 miesiące. Policjanci zatrzymali też drugiego mężczyznę, który kupował od sprawcy kradzione części. Usłyszał on zarzut paserstwa.

0 0 votes
Article Rating
Bydgoski kolekcjoner kradzionych rowerów. Wpadł w swojej dziupli
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments