[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]

Wygrana w ostatnim meczu u siebie w tym sezonie. Zawisza pokonał Bałtyk Gdynia

Dodano: 11.06.2022 | 19:59

Na zdjęciu: Maciej Koziara strzelił dwa gole dla Zawiszy w sobotnim meczu z Bałtykiem Gdynia.

W ostatnim meczu sezonu 2021/2022 na własnym boisku piłkarskiej III ligi, Zawisza Bydgoszcz pokonał Bałtyk Gdynia 4:1. Teraz przed zespołem Piotra Kołca dwa mecze z Unią Janikowo.

Szkoleniowiec bydgoskiego zespołu dokonał kilku zmian w wyjściowej jedenastce. Już wcześniej z powodu kontuzji wypadł z gry podstawowy bramkarz Michał Dumieński (dzisiaj między słupkami stanął Bartosz Szelong), a szansę gry od pierwszej minuty otrzymali m.in. Kacper Nowak, Medard Dahms i Alan Serwach. W ostatnim kwadransie na murawie pojawił się kolejny z debiutantów, Igor Sobieralski.

Zawisza dwukrotnie obejmował w pierwszej połowie prowadzenie i dwukrotnie po trafieniach Macieja Koziary. Najpierw wpisał się on na listę strzelców w 28 minucie, wykorzystując podanie Korneliusza Sochania, a w 34 minucie wykorzystał błąd bramkarza gości. Przyjezdni odpowiedzieli w 30′, gdy kontrę i sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Igor Jankowski. Po przerwie, miejscowi dołożyli kolejne dwa trafienia. Piłkę do siatki rywali skierowali wspomniany już Dahms oraz wprowadzony na boisko w drugiej połowie Jan Chachuła.

Przed bydgoskim zespołem teraz dwa mecze z Unią Janikowo. W środę (15 czerwca) starcie w finale Pucharu Polski KPZPN (początek o 17:00), a w sobotę (18.06) obie drużyny zmierzą się o ligowe punkty w ostatniej kolejce III ligi.

PIŁKA NOŻNA – III LIGA, GRUPA II – RUNDA WIOSENNA – SEZON 2021/2022 – 33 KOLEJKA – 11.06.2022 R.

ZAWISZA BYDGOSZCZ – BAŁTYK GDYNIA 4:1 (2:1)
Bramki: Maciej Koziara 28′, 34′, Jan Chachuła 73′, Medard Dahms 84′ – Igor Jankowski 30′

ZAWISZA: Szelong – Serwach, Jastrzembski, Paliwoda, Wędzelewski (46′ Mat. Oczkowski) – Nowak, Sochań (46′ Mielcarek) – Żyliński (63′ Furst), Koziara (68′ Chachuła), Dahms – Żylski (74′ Sobieralski).