7C
87% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 7 • L 7
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZawisza bez punktów. „Niebiesko-czarni” przegrali z Błękitnymi Stargard
Zawisza Bydgoszcz
08.09.2021 | 18:49

Zawisza bez punktów. „Niebiesko-czarni” przegrali z Błękitnymi Stargard

Na zdjęciu: Piłkarze bydgoskiego Zawiszy przegrali w środę z Błękitnymi Stargard.

Po serii trzech wyjazdów, piłkarze Zawiszy zagrali w siódmej kolejce III ligi na własnym stadionie. Na Gdańskiej 163 przegrali jednak z Błękitnymi Stargard.

„Niebiesko-czarni” przystąpili do meczu z Błękitnymi zmotywowani wygraną w minioną niedzielę w wyjazdowym meczu z Pogonią II Szczecin (2:0). W porównaniu do tego spotkania, Piotr Kołc dokonał dzisiaj jednej zmiany w wyjściowej jedenastce: w miejsce Rafała Piekusia zagrał Cyprian Maciejewski.

W pierwszych dwudziestu minutach, mało było klarownych okazji z obu stron. Goście stwarzali zagrożenie po akcjach Damiana Niedojada. To on w 13′ minucie urwał się defensorom gospodarzy, a jego strzał obronił Dumieński. Podobnie było kilkanaście minut później, gdy napastnik gości uderzył po zagraniu Kwiatkowskiego i ponownie czujnie zachował się bramkarz gospodarzy. Zawisza najlepszą okazję miał po pół godzinie gry, gdy piłkę w pole karne dośrodkował Wędzelewski, a próbującego oddać strzał Okuniewicza uprzedził Sasiak. Tuż przed końcem pierwszej części spotkania, z dystansu minimalnie niecelnie uderzył Żylski. W 43′ minucie, goście objęli prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Damian Niedojad.

Od początku drugiej połowy, trener Kołc zdecydował się na to, by wpuścić na murawę Chachułę i Sochania w miejsce Maciejewskiego i Żylskiego, a gospodarze szybko ruszyli do ataków. Strzał Mielcarka był minimalnie niecelny, a po chwili po zagraniu Oczkowskiego, Wituckiego uprzedził Sasiak. W 55′, goście skontrowali i podwyższyli prowadzenie. Na listę strzelców ponownie wpisał się Niedojad, który w 64′  po raz trzeci skierował piłkę do siatki Dumieńskiego. Goście dążyli do podwyższenia wyniku, ale po strzale Kwiatkowskiego, skuteczną interwencją popisał się bramkarz gospodarzy. W samej końcówce, honorowego gola dla Zawiszy strzelił Korneliusz Sochań, który uderzył z dystansu, nie dając szans bramkarzowi gości. Rywale nie zostali dłużni i po chwili na listę strzelców wpisał się Marcin Rajch.

Dla Zawiszy była to czwarta porażka w tym sezonie. Już w niedzielę (12 września), bydgoski zespół zagra w 8 kolejce na wyjeździe z Elaną Toruń (początek o 14:00), a na własnym stadionie 18.09, „Niebiesko-czarni” podejmą Pogoń Nowe Skalmierzyce (17:00).

III LIGA PIŁKI NOŻNEJ, GRUPA II – RUNDA JESIENNA – SEZON 2020/2021 – 7 KOLEJKA – 8.09.2021 R.
ZAWISZA BYDGOSZCZ – BŁĘKITNI STARGARD 1:4 (0:1)
Bramki: Korneliusz Sochań 90+1′ – Damian Niedojad 43′, 55′, 64′, Marcin Rajch 90+3′

ZAWISZA: Dumieński – Wędzelewski, Paliwoda, Jastrzembski, Witucki – Maciejewski (46′ Sochań), Koziara (59′ Prejs) – Mat. Oczkowski, Mielcarek (59′ Brzeziński), Żylski (46′ Chachuła) – Okuniewicz (59′ Żyliński).

BŁĘKITNI: Sasiak – Kowalik, Kujawa, Liśkiewicz, Sawczak – Tarasewicz (79′ Zdunek), Purczyński (46′ Friska), Wajsak, Kwiatkowski (79′ Świder) – Prawucki (84′ Lis) – Niedojad (68′ Rajch).

Sędziował: Paweł Wrzeszczyński (Pomorski ZPN).
Żółte kartki: Wędzelewski, Jastrzembski (Zawisza) – Purczyński (Błękitni).