Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h NNW
H 4 • L 3
8C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
6C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZawisza buduje zespół na B klasę. „Jeszcze sporo pracy, ale cieszy duże zainteresowanie”
stadion Zawiszy Bydgoszcz
19.07.2016 | 17:46

Zawisza buduje zespół na B klasę. „Jeszcze sporo pracy, ale cieszy duże zainteresowanie”

W poniedziałek odbyło się spotkanie dla piłkarzy zainteresowanych grą w Zawiszy.

Na zdjęciu: Stadion Zawiszy Bydgoszcz

Fot. ST

Trwa budowa zespołu SP Zawisza Bydgoszcz, który w zbliżającym się sezonie ma wystąpić w rozgrywkach B klasy. Przedstawiciele stowarzyszenia spotkali się już z piłkarzami zainteresowanymi dołączeniem do drużyny.

W poniedziałek w sali konferencyjnej hotelu Focus przy ul. Modrzewiowej pojawiło się ponad trzydzieści osób deklarujących chęć gry w niebiesko-czarnych koszulkach. – Cieszy nas duże zainteresowanie. Chętni zostaną sprawdzeni i wyselekcjonujemy odpowiednią grupę   – mówi prezes SP Zawisza, Krzysztof Bess. Możliwe, że trenerzy Dawid Niezbecki i Patryk Zarosa przyjrzą się zawodnikom już w środę podczas sparingu z KS Łochowo. Na razie nie ma jednak jeszcze pewności, czy mecz kontrolny odbędzie się.

Jest jeszcze cała masa rzeczy do zrobienia, więc jakieś konkretne informacje o drużynie będzie można przekazać w końcówce lipca. Najgorsze, że nic nie zmienia się w zakresie boiskowym – mówi Bess. Oprócz prac nad zespołem seniorów klub prowadzi także nabór do drużyn młodzieżowych. Szczegółowe informacje i kontakt do trenerów można znaleźć na stronie Stowarzyszenia Piłkarskiego, www.zawisza.bydgoszcz.eu.

W minionym tygodniu władze stowarzyszenia odpowiedziały na pismo, w którym prezydent Rafał Bruski stwierdził, że wobec sporów między SP a CWZS i WKS Zawisza nie może wesprzeć planów Stowarzyszenia Piłkarskiego, a odbudowa piłki przy ul. Gdańskiej możliwa jest tylko w oparciu o CWZS. Jak czytamy w skierowanej do ratusza odpowiedzi, stowarzyszenie posiada prawo ochronne na znak towarowy słowno-graficzny (czarna litera „Z” na białym tle w niebiesko-czarnej tarczy) oraz na znak towarowy słowny „Zawisza”. Ponadto „wbrew rozpowszechnianym informacjom, stowarzyszenie nie toczy spraw sądowych przeciw wskazanym podmiotom. Toczy się natomiast postępowanie przed Urzędem Patentowym RP, ale jego wnioskodawcą jest CWZS Zawisza. […] Nie istnieją zatem obiektywne czynniki wskazane jako przyczyna odmowy udostępnienia obiektu sportowego”.


Podobne wpisy

Powiązane treści