36% wilgotność
Wiatr: 6km/h ENE
H 18 • L 15
24C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZawisza bez punktów. „Niebiesko-czarni” przegrali z KP Starogard Gdański [ZDJĘCIA]
14.05.2022 | 00:43

Na zdjęciu: Kamil Żylski wykorzystał rzut karny, ale Zawisza przegrał na własnym stadionie z KP Starogard Gdański.

Piłkarze bydgoskiego Zawiszy w swoim przedostatnim w tym sezonie domowym meczu w III lidze, przegrali w piątek (13 maja) z KP Starogard Gdański 1:3.

Zespół Piotra Kołca w tabeli był przed tym spotkaniem na ósmym miejscu w ligowej tabeli. Dla bydgoszczan była to dobra okazja do dopisania sobie trzech punktów do tabeli, bo „niebiesko-czarni” odnieśli trzy wygrane z rzędu we wcześniejszych spotkaniach.

Starcie z KP Starogard Gdański ułożyło się dla gospodarzy jednak bardzo źle. W 21 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę do własnej bramki skierował Ariel Jastrzembski, a raptem 60 sekund później było już 2:0 dla gości, gdy Konrad Kleinschmidt dobił z bliskiej odległości futbolówkę, którą wcześniej po strzale z dystansu odbił Dumieński. Rywale mogli pójść za ciosem i podwyższyć prowadzenie, ale po uderzeniu Wohlerta piłka trafiła w boczną siatkę. Zawisza próbował odpowiedzieć, ale dwa strzały oddane przez Macieja Koziarę były niecelne.

Po przerwie, gospodarze ruszyli do ataków. Trener Kołc zdecydował się na jedną roszadę – w miejsce Sochania wszedł Tunkiewicz. W 56 minucie, kontaktowego gola dla Zawiszy strzelił niezawodny Kamil Żylski, który wykorzystał jedenastkę. Chwilę potem mógł wyrównać, ale po strzale z dystansu Koziary, dobiegł do piłki, lecz jego strzał był niecelny, a ponadto arbiter zasygnalizował pozycję spaloną. Zepchnięci do defensywy goście przetrzymali trudny moment i w końcówce zadali trzeci cios, a zrobił to w 88 minucie Serhij Napołow.

Dla Zawiszy była to jedenasta porażka w tym sezonie. Już we wtorek (17.05), „niebiesko-czarni” zagrają w Grudziądzu z Olimpią w półfinale Pucharu Polski KPZPN, a w lidze czekają bydgoszczan teraz trzy wyjazdy – najbliższy w sobotę (21.05., 16:00) w Gniewinie z miejscowym Stolem.

PIŁKA NOŻNA – III LIGA, GRUPA II – RUNDA WIOSENNA – SEZON 2021/2022 – 29 KOLEJKA – 13.05.2022 R.

ZAWISZA BYDGOSZCZ – KP STAROGARD GDAŃSKI 1:3 (0:2)
Bramki: Kamil Żylski 56′ karny – Ariel Jastrzembski 21′ samobójcza, Konrad Kleinschmidt 23′, Serhij Napołow 88′

ZAWISZA: Dumieński – Wędzelewski (81′ Żyliński), Jastrzembski, Paliwoda, Oczkowski (81′ Chachuła) – Sochań (46′ Tunkiewicz), Maciejewski – Koziara (83′ Furst), Mielcarek, Okuniewicz – Żylski.

KP: Moczadło – Jewdokimow, Manuszewski, Górski, Wohlert (46′ Wiśniewski) – Kowalczyk, Banaczek (90+3′ Jasiński), Moskiewicz, Napołow – Sławiński (89′ Stosik), Kleinschmidt.

Sędziował: Dawid Wiśniewski (Warmińsko-Mazurski ZPN).
Żółte kartki: Sochań (Zawisza) – Wohlert (KP Starogard).