Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZawisza gromi na koniec. Sportis Łochowo w IV lidze!
Zawisza Bydgoszcz - Grom Więcbork_ Wojciech Ruczyński - SF
22.06.2019 | 20:12

Zawisza gromi na koniec. Sportis Łochowo w IV lidze!

Na zdjęciu: Wojciech Ruczyński zdobył w sobotę dwie bramki.

Piłkarze bydgoskiego Zawiszy w świetnym stylu zakończyli sezon w klasie okręgowej. Podopieczni trenera Łukomskiego już wcześniej zapewnili sobie awans, a w ostatniej kolejce wygrali z Gromem Więcborkaż 8:1. W IV lidze grać będzie także Sportis Łochowo.

Zawisza przez cały sezon wiódł prym w rozgrywkach i na koniec potwierdził, że na okręgówkę był za mocny – po hat-tricku Patryka Straszewskiego, dwóch bramkach Wojciecha Ruczyńskiego oraz trafieniach Patryka Kozłowskiego, Patryka Błażejewicza i Adriana Brzezińskiego wygrał w sobotę z Gromem Więcbork 8:1. Kolejny mecz w niebiesko-czarnej koszulce rozegrał 15-letni Medard Dahms. Szansę debiutu dostali też jego rówieśnicy – Olgierd Bondara i Kamil Dobek.

Zawiszanie triumfowali w rozgrywkach z dwunastoma punktami przewagi nad drugim Sportisem Łochowo, który dziś równie efektownie pokonał Victorię Lisewo (7:0) i także zapewnił sobie awans do IV ligi. Drużyna z Łochowa wyszła na prowadzenie po kwadransie gry, kiedy rzut karny wykorzystał Dawid Tomczak. Po przerwie goście nawet trafili na 1:1, ale sędzia odgwizdał spalonego. W ostatnich dwudziestu minutach Sportis zdobył aż sześć bramek – trzy zdobył Maksym Humeniuk, dwie Maciej Słupecki, a jedną Krystian Bleja.

ZAWISZA BYDGOSZCZ – GROM WIĘCBORK 8:1
bramki: Patryk Straszewski 71′, 74′, 88′, Wojciech Ruczyński 20′, 65′, Patryk Kozłowski 36′, Patryk Błażejewicz 45′, Adrian Brzeziński 81′

Zawisza: Niwiński – Ziemba, Dobek, Dahms, Błażejewicz (58′ Ignatowski), Wiśniewski, Kot (58′ Straszewski), Prejs (58′ Bondara), Kozłowski, Ruczyński, Kanik.