Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 6 • L 5
9C
Sob
11C
Nd
20C
Pon
21C
Wt
21C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZawisza uczcił jubileusz 70-lecia. I wyróżnił legendy
08.12.2016 | 20:45

Zawisza uczcił jubileusz 70-lecia. I wyróżnił legendy

W czwartek odbyła się jubileusza gala bydgoskiego Zawiszy.

Na zdjęciu: Jubileusz świętowano w wyjątkowej scenerii.

Fot. Sebastian Torzewski

Bydgoski Zawisza ma już 70 lat. Podczas gali jubileuszowej wspominano historię klubu oraz nagrodzono tych, którzy zapisali się w niej złotymi zgłoskami.

W czwartek w specjalnie urządzonej hali tenisowej zebrało się kilkaset osób, aby świętować 70-lecie istnienia Zawiszy. Wśród gości pojawili się parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, uczelni, wojska, ale też – i to przede wszystkim – kilka pokoleń zawodników, trenerów i działaczy Zawiszy. – Nasz klub jest wspaniałym ambasadorem miasta Bydgoszczy oraz całego polskiego sportu – mówił prezes CWZS Zawisza, Waldemar Keister.

Podczas jubileuszowej gali prowadzonej przez Paulinę Chylewską przedstawiono wyniki Plebiscytu 70-lecia. Wyróżnienia przyznano w 13 kategoriach, a najważniejsze z nich trafiły do:  Zdzisława Krzyszkowiaka (honorowy sportowiec 70-lecia), Macieja Freimuta (sportowiec), Edmunda Mileckiego (osobowość) oraz Józefa Karniewicza (trener). Wyróżniono także reprezentantów poszczególnych dyscyplin oraz wybrano najważniejsze wydarzenie w historii klubu – zdobycie Pucharu i Superpucharu Polski w 2014 roku. Złotą odznaką został wyróżniony zmarły w listopadzie Zenon Bucholz.

Gala była też okazją do wspominania dawnych lat. – Zdzisław zawsze mówił, że Zawisza jest jedną wielką rodziną. Spędziliśmy tu naprawdę wiele wspaniałych lat – mówiła Krystyna Krzyszkowiak, wdowa po patronie stadionu przy ul. Gdańskiej. – Dużo się zmieniło w Zawiszy od moich czasów. Nowy stadion, nowa przystań, dzisiaj sportowcy na pewno mają lepsze warunki niż za moich czasów – mówił za to Maciej Freimut, srebrny kajakarz z Barcelony i mistrz świata z Meksyku z 1994 roku.

Lista wyróżnionych
Honorowy Sportowiec 70-lecia: Zdzisław Krzyszkowiak
Sportowiec 70-lecia: Maciej Freimut
Wydarzenie 70-lecia: Zdobycie piłkarskiego Pucharu i Superpucharu Polski
Osobowość 70-lecia: Edmund Milecki
Trener 70-lecia: Józef Karniewicz
Lekkoatleta 70-lecia: Teresa Ciepły
Piłkarz 70-lecia: Andrzej Brończyk
Kajakarz 70-lecia: Daniel Wełna
Wioślarz 70-lecia: Daniel Trojanowski
Pięściarz 70-lecia: Paweł Matuszewski
Strzelec 70-lecia: Tadeusz Czerwiński
Gimnastyk 70-lecia: Andrzej Szajna
Sztangista 70-lecia: Czesław Paterka


Powiązane treści