Wiatr: 4km/h NE
H 26 • L 23
24C
26C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZawisza urządził strzelaninę. Wysoka wygrana „niebiesko-czarnych” w Lisewie
Klasa okręgowa piłki nożnej_ SP Zawisza Bydgoszcz - Mustang Ostaszewo - SF (26)
18.05.2019 | 19:01

Zawisza urządził strzelaninę. Wysoka wygrana „niebiesko-czarnych” w Lisewie

To dwudziesta wygrana Zawiszy w grupie pierwszej klasy okręgowej.

Na zdjęciu: Piłkarze Zawiszy mieli po meczu w Lisewie powody do radości.

Podopieczni Jacka Łukomskiego zrobili kolejny duży krok w stronę awansu do IV ligi. W meczu 25 kolejki grupy I klasy okręgowej, „niebiesko-czarni” rozbili na wyjeździe Victorię Lisewo.

Zawisza był zdecydowanym faworytem meczu w Lisewie, tym bardziej że oba zespoły są na przeciwległych biegunach ligowej tabeli. Bydgoszczanie są liderami i kroczą coraz pewniej po kolejny awans. Victoria zajmuje jedenastą pozycję, ale cały czas musi uważać na to, aby nie spaść do A klasy.

Od pierwszych minut, zespół Jacka Łukomskiego dominował na boisku, choć na początku spotkania dobrej okazji do strzelenia gola nie wykorzystali miejscowi. Potem bohaterem Zawiszy został Patryk Straszewski, który czterokrotnie wpisał się na listę strzelców, choć pierwszy gol dla bydgoskiej drużyny padł tuż przed przerwą. Po przerwie, bramkarza Victorii pokonał jeszcze Natan Zniszczol. Skończyło się na efektownej wygranej 5:0.

W następnej kolejce, Zawisza podejmie u siebie Cyklon Kończewice (sobota, 25 maja, 17:00 – boisko przy ul. Sielskiej). Wiele wskazuje na to, że w następnej kolejce bydgoski zespół będzie mógł świętować awans. Stanie się tak, jeśli Zawisza wygra, a punkty zgubi zespół z Łochowa, który dzisiaj pokonał na wyjeździe Grom Więcbork 5:0.

KLASA OKRĘGOWA, GRUPA I – 25 KOLEJKA – 18.05.2019 R.
VICTORIA LISEWO – ZAWISZA BYDGOSZCZ 0:5 (0:1)