7C
87% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 7 • L 7
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZawisza wraca do Bydgoszczy z punktem. „Niebiesko-Czarni” zremisowali z GKS Przodkowo 1:1
Zawisza Bydgoszcz
28.08.2021 | 16:57

Na zdjęciu: Po remisie w Kołobrzegu, bydgoscy piłkarze wracają z Przodkowa również z 1 punktem.

Zawisza Bydgoszcz zremisował na wyjeździe z GKS Przodkowo 1:1 w 5. kolejce III ligi grupy II.

Mecz zaczął się dla Zawiszy fatalnie – już w 3. minucie bramkę dla GKS Przodkowo zdobył Damian Szałecki. Po trudnym początku goście próbowali przejąć inicjatywę i w dalszej części pierwszej połowy przeprowadzili kilka składnych akcji. Jednak wynik meczu nie uległ zmianie – aż do 45. minuty. Tuż przed przerwą gola dla Zawiszy strzelił Maciej Koziara.

Na drugą połowę trener Kołc desygnował tych samych zawodników – pierwsze zmiany przeprowadził w 71. minucie, kiedy to na boisku za Wędzelewskiego, Piekusia i Żylskiego zameldowali się Prejs, Chachuła i Żyliński. Później na murawie pojawił się Brzeziński (za Mielcarka), jednak pomimo roszad wynik nie uległ zmianie. Zawisza mimo szybkiej utraty gola zdołał doprowadzić do wyrównania i przywozi do Bydgoszczy cenny – zwłaszcza po kiepskim początku rozgrywek – punkt z Przodkowa.

Po tym meczu „Niebiesko-Czarni” z dwoma punktami zajmują 16. pozycję w tabeli III ligi grupy II. Bilans Zawiszy po pięciu meczach to trzy porażki i dwa remisy.

GKS Przodkowo 1:1 Zawisza Bydgoszcz
Damian Szałecki 3 – Maciej Koziara 45

Zawisza: Dumieński – Wędzelewski (71. Prejs), Paliwoda, Jastrzembski, Witucki, Oczkowski – Piekuś (71. Chachuła), Maciejewski, Koziara, Mielcarek (83. Brzeziński) – Żylski (71. Żyliński)