71% wilgotność
Wiatr: 10km/h W
H 12 • L 12
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZawisza z drugą porażką. „Niebiesko-czarni” przegrali w Kleczewie
Kamil Żylski, Wojciech Mielcarek
14.08.2021 | 21:09

Zawisza z drugą porażką. „Niebiesko-czarni” przegrali w Kleczewie

Na zdjęciu: Po porażce z Jarotą Jarocin, w sobotę piłkarze Zawiszy przegrali w Kleczewie.

Bolesne jest zderzenie z rozgrywkami III ligi dla piłkarzy bydgoskiego Zawiszy. „Niebiesko-czarni” doznali drugiej porażki w drugim ligowym pojedynku.

Po ubiegłotygodniowej porażce na własnym boisku z Jarotą Jarocin 0:2, dzisiaj zespół trenera Piotra Kołca przegrał na wyjeździe z Sokołem Kleczew także 0:2. Szkoleniowiec „niebiesko-czarnych” w porównaniu do ubiegłotygodniowego pojedynku na Gdańskiej 163 dokonał jednej roszady w wyjściowym składzie. W miejsce Macieja Koziary od początku mecz rozpoczął Piotr Okuniewicz.

Oba gole dla gospodarzy padły pod koniec pierwszej połowy. Dumieński wyciągał piłkę z siatki w 38 minucie oraz w doliczonym czasie gry do pierwszej części spotkania, a na listę strzelców wpisali się Mateusz Molewski i Krzysztof Biegański. Bydgoski zespół zajmuje w tabeli siedemnastą pozycję po dwóch kolejkach.

Okazja do zdobycia pierwszych punktów już w najbliższą środę (18 sierpnia), kiedy to na Gdańskiej 163 Zawisza podejmie Olimpię Grudziądz. Początek spotkania o 19:46.

III LIGA, GRUPA II – RUNDA JESIENNA – SEZON 2021/2022 – 2 KOLEJKA – 14.08.2021 R.
SOKÓŁ KLECZEW – ZAWISZA BYDGOSZCZ 2:0 (2:0)
Bramki: Mateusz Molewski 38′, Krzysztof Biegański 45+1′

ZAWISZA (skład wyjściowy): Dumieński – Wędzelewski, Jastrzembski, Paliwoda, Prejs – Sochań, Chachuła – Mielcarek, Furst, Okuniewicz – Żylski.