H 11 • L 10
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeZawisza z kolejnym kompletem punktów. „Niebiesko-czarni” pokonali Budowlany KS [ZDJĘCIA]
11.10.2020 | 12:08

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski

Piłkarze bydgoskiego Zawiszy w pełni zrewanżowali się Budowlanemu KS za niedawną porażkę w IV rundzie Pucharu Polski. W meczu 11 kolejki IV ligi, „niebiesko-czarni” wygrali na własnym boisku 4:1 (2:0).

30 września, zespół Zbigniewa Sieradzkiego sprawił sporą niespodziankę, wygrywając na Gdańskiej 163 3:2 i awansował do 1/8 finału Pucharu Polski KPZPN na szczeblu województwa. W meczu ligowym, niespodzianki już nie było.

Zawisza ruszył do ataków i już po pół godzinie gry prowadził dwoma bramkami. W 17′ minucie precyzyjnym strzałem zza pola karnego popisał się Jay Jaskólski. Nie minęło dziesięć minut i było już 2:0. Po centrze z rzutu rożnego, gola strzelił Korneliusz Sochań.

Po przerwie, na 3:0 podwyższył Tomasz Żyliński. W 61′ gola dla Budowlanego KS strzelił Piotr Siekirka, ale to gospodarze przypieczętowali wygraną. W 79′ podanie Kamila Żylskiego wykorzystał Jaskólski. Ostatnie minuty, zespół Zawiszy kończył w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Sochania.

W następnej kolejce, Budowlany KS podejmie na własnym boisku Kujawiaka Kowal (sobota, 17.10., 12:00 – ul. Sielska), zaś Zawiszę czeka wyjazdowe starcie z Unią Gniewkowo (17.10., 15:00).

IV LIGA – RUNDA JESIENNA – SEZON 2020/2021 – 11 KOLEJKA – 10.10.2020 R.
ZAWISZA BYDGOSZCZ – BUDOWLANY KS BYDGOSZCZ 4:1 (2:0)
Bramki: Jay Jaskólski 17′, 79′, Korneliusz Sochań 26′, Tomasz Żyliński 56′ – Piotr Siekirka 61′