87% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 9 • L 8
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZawisza z pierwszym golem i punktem w IV lidze. Remis w meczu ze Spartą Brodnica [ZDJĘCIA]
24-08-2019_ IV liga piłki nożnej - 4 kolejka_ SP Zawisza Bydgoszcz - Sparta Brodnica - SF (13)
25.08.2019 | 00:07

Bydgoski zespół zdobył pierwszy punkt w tym sezonie IV ligi.

Na zdjęciu: W 82' minucie Patryk Kozłowski (nr 97) strzelił pierwszego gola dla Zawiszy w IV lidze.

Wszystko to, co najważniejsze w meczu Zawiszy ze Spartą Brodnica wydarzyło się w ostatnich dziesięciu minutach. Skończyło się remisem, co dla gospodarzy jest z pewnością sporym niedosytem.

Dwa mecze – dwie porażki, bilans bramkowy 0:3. Z takim bagażem do meczu ze Spartą przystępowali „niebiesko-czarni”. Na przeciwległym biegunie byli brodniczanie, choć piłkarze Sparty w dwóch ostatnich spotkaniach zdobyli tylko dwa punkty, bo zremisowali u siebie 1:1 z Budowlanym KS, a następnie bezbramkowo na wyjeździe w derbowym pojedynku z Lechem Rypin.

Śmiało można powiedzieć, że na Sielskiej zespół trenera Jacka Łukomskiego rozegrał najlepszy jak dotąd ligowy mecz. Gracze Zawiszy śmiało próbowali atakować bramkę Mateusza Wiśniewskiego, jednak w ich akcji brakowało skuteczności. W 13′ dobrą akcję przeprowadził Adrian Brzeziński, który dośrodkował w pole karne, a głową nieznacznie obok słupka uderzył Patryk Straszewski. Chwilę potem, to przyjezdni mieli dwie doskonałe okazje i to w krótkim odstępie czasu. Najpierw Niwiński obronił strzał Adriana Kurala, a chwilę potem po centrze z rzutu wolnego głową uderzał Dorian Banasiak, a piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. Później znów zaatakowali gospodarze, jednak brakło im skutecznego zamknięcia akcji. Tak było w 25′, gdy w pole karne zagrał Natan Zniszczol, ale Straszewski nie sięgnął futbolówki po jego podaniu, a potem z dystansu niecelnie uderzył Tomasz Żyliński. To, co rzucało się też w oczy to ostra gra ze strony piłkarzy obu drużyn, na którą pozwolił arbiter główny.

W drugiej połowie, Zawisza również starał się dochodzić do pozycji strzeleckich, ale znów brakowało skuteczności. Przyjezdni w 56′ strzelili nawet gola za sprawą Brzuszczaka, jednak był on na spalonym. Warto pochwalić Niwińskiego, który wcześniej dwukrotnie skutecznie interweniował przy strzale Kurala. Aż nadeszła 82′ minuta, w której gracze Zawiszy strzelili pierwszego gola w tym sezonie IV ligi, a jego autorem był Patryk Kozłowski. Nic dziwnego, że radość zawodników, jak i kibiców Zawiszy była uzasadniona. Jednak euforia z tego trafienia była bardzo krótka. Bo goście po szybkim wznowieniu gry wywalczyli rzut rożny, a po dośrodkowaniu z niego, piłkę do siatki bydgoszczan skierował niepilnowany Banasiak.

IV LIGA PIŁKI NOŻNEJ – SEZON 2019/2020 – RUNDA JESIENNA, 4 KOLEJKA – 24.08.2019 R.
ZAWISZA BYDGOSZCZ – SPARTA BRODNICA 1:1 (0:0)
Bramki: Patryk Kozłowski 82′ – Dorian Banasiak 84′

ZAWISZA: Niwiński – Zniszczol, Żurowski, Stoppel, Bąk – Brzeziński, Wiśniewski (70′ J. Witucki), Sochań, Kozłowski (86′ Prejs) – Straszewski (79′ Ruczyński), Żyliński (90+1′ Mat. Oczkowski).

SPARTA: Mat. Wiśniewski – Janczak, Banasiak, Brzózka, Rupiński – Gajkowski, Bocian (88′ Koczur), Brzuszczak, Domżalski, Dzwonkowski (59′ Kaczyński) – Kural (59′ Ł. Ciechowski).

Sędziował: Łukasz Boinski (Nakło nad Notecią).
Żółte kartki: Stoppel, Straszewski (Zawisza) – Bocian, Brzuszczak, Domżalski (Sparta).