Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZawodnik Zawiszy nominowany. Może zostać lekkoatletą 2019 roku w Europie!
Marcin_Lewandowski_DME_Bydgoszcz_2019_002_SG
15.10.2019 | 22:18

Zawodnik Zawiszy nominowany. Może zostać lekkoatletą 2019 roku w Europie!

Głosowanie na stronie europejskiej federacji trwa do piątku, 18 października.

Na zdjęciu: Marcin Lewandowski niedawno sięgnął po brązowy medal mistrzostw Świata w Katarze.

2019 rok był niezwykle udany dla lekkoatlety bydgoskiego Zawiszy Marcina Lewandowskiego. Teraz został on nominowany do prestiżowej nagrody.

Lewandowski został halowym mistrzem Europy, w sierpniu na stadionie Zawiszy wraz z reprezentacją Polski sięgnął po złoty medal Drużynowych Mistrzostw Europy, a niedawno w stolicy Kataru – Dosze, zdobył brązowy medal mistrzostw świata w biegu na 1500 metrów, bijąc w finale rekord Polski na tym dystansie.

Zawodnika Zawiszy nominowano w prestiżowym konkursie European Athletics na najlepszego lekkoatletę 2019 roku w Europie. Obok Lewandowskiego, wyróżniono jeszcze dwóch innych Polaków – młociarzy Joannę Fiodorow i Pawła Fajdka. Wśród nominowanych do tej nagrody wśród zawodników są także m.in. szwedzki dyskobol Daniel Stahl, norweski biegacz Karsten Warholm (400 metrów), czy skoczek wzwyż z Rosji Michaił Akhimienko.

Kibice mogą głosować na profilach społecznościowych European Athletics. Głosowanie potrwa do najbliższego piątku, 18 października.