Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zawyją policyjne syreny. Także w Bydgoszczy

Dodano: 05.12.2023 | 10:26

Na zdjęciu: Sygnały policyjne wybrzmią dzisiaj po południu w całym kraju.

Fot. Mikołaj Kuras / Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski / zdjęcie ilustracyjne / archiwum

W całym kraju zabrzmią dzisiaj (5 grudnia) po południu zabrzmią policyjne syreny. Ma to być uczczenie pamięci dwóch zastrzelonych funkcjonariuszy we Wrocławiu. 

Do tragedii doszło w piątkowy, 1 grudnia wieczór we Wrocławiu, kiedy to policjanci mieli wykonać czynności operacyjne polegające na przewiezieniu nieoznakowanym radiowozem do aresztu zatrzymanego mężczyznę. Ten jednak w pewnym momencie wyjął broń, z której oddał strzały do funkcjonariuszy z Wrocławia.

Policjanci trafili do szpitala w stanie krytycznym, a wczoraj (4.12.) po południu ze szpitala napłynęły tragiczne informacje o śmierci obu mundurowych (obaj byli niezwykle doświadczeni, mieli odpowiednio 26 i 19 lat służby).

Dzisiaj po południu rozbrzmią policyjne syreny. – Policjantki i Policjanci, pracownicy Policji, zaprzyjaźnione służby, wspierający Policję, którym na sercu leży porządek i bezpieczeństwo. W pędzącym pełnym niebezpieczeństw świecie zatrzymajmy się. Dzisiaj 5 grudnia o godz. 17:00 niech w całym kraju zabrzmią syreny naszych radiowozów. Oddajmy cześć Naszym Kolegom, którzy zginęli podczas wykonywania obowiązków Policjanta. Pokażmy jedność i pamięć o naszych poległych Kolegach. Cześć ich pamięci – zaapelował szef polskiej policji gen. Jarosław Szymczyk.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Normalny
Normalny
2 miesięcy temu

a syreny nie zawyja na czesc tych niewinnych, ktorych oni zabili ?? nie jest to dyskryminacja ?? no chyba, ze to jakas specjalna elita