Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 2km/h NNE
H 16 • L 12
16C
Czw
16C
Pt
16C
Sob
13C
Nd
21C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBlogiZazdroszczę toruńczykom
SONY DSC
29.08.2016 | 13:14

Zazdroszczę toruńczykom

Zazdroszczę Toruniowi realizacji festiwalu światła - pisze Konstanty Dombrowicz.

Na zdjęciu: Bella Skyway Festival

Fot. nadesłane przez autora

Zaraz się znajdzie ktoś z komunikatem: jak ci się nie podoba , to się przenieś do Torunia. Taki bowiem argument,  a jakże , jest najmądrzejszy. Ale ad rem.

Tak, zazdroszczę Toruniowi  realizacji festiwalu światła. Ogromne tłumy  do późnej nocy na ulicach, mnóstwo świetlnej i świetnej zabawy. Pożytek, nauka , a zarazem przyjemność  dla oglądających i  pożytki dla różnej maści handlowców. Czyli ruch w interesie. I o to przecież chodzi. No , a poza tym grupa sponsorów z Bellą ( tą od podpasek) na czele ale i z  National Geografik i innymi nie tylko z lokalnego rynku. Czyli można. Można jak się chce. No właśnie – jak się chce !  i ma się  pomysły na okazałą  imprezę. Jak ostatnio powiedział dawno nie lansowany  poseł Olszewski – w Bydgoszczy mamy …  swojego (z PO ) prezydenta , mamy w centrum  i jakże się tym faktem medialnie chwalimy,  dużo szczurów. I na tym sukcesy się kończą. Ach   nie, przecież nie można zapomnieć o największej w środkowej Europie pijalni piwa na  Starym rynku usytuowanej.

Zazdroszczę też toruńczykom i koncertu  zakazanej solidarnościowej pieśni, tuż przed kolejną rocznicą pamiętnego strajkowego zwycięstwa. I miasto na to stać, a Bydgoszczy przeznaczającej na promocję miasta znacznie większe kwoty – jakoś nie. A może nie byłby taki koncert na rękę działaczom KOD-u z podskakującym prezydentem na czele. Zapowiadający jesień koncert w Myślęcinku wiosny nie czyni. Zresztą to inna  bajka.

Konstanty Dombrowicz

Prezydent Bydgoszczy w latach 2002-2010
Konstanty Dombrowicz

Panel dyskusyjny


Powiązane treści