Bydgoszcz
4C
Słonecznie
70% wilgotność
Wiatr: 6km/h S
H 6 • L 2
2C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleZażył amfetaminę, wsiadł za kółko i jeździł po bydgoskich ulicach. 31-latek wpadł, bo… nie zapiął pasów
policja - na sygnale - SF
22.08.2020 | 17:07

Zażył amfetaminę, wsiadł za kółko i jeździł po bydgoskich ulicach. 31-latek wpadł, bo… nie zapiął pasów

Na zdjęciu: 31-letni kierowca został zatrzymany do kontroli przez patrol drogówki.

Fot. Szymon Fiałkowski

Policjanci z bydgoskiej „drogówki” zatrzymali mężczyznę, który prowadził samochód pod wpływem narkotyków.

Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego podczas patrolu na jednej z bydgoskich ulic zatrzymali do kontroli drogowej 31-latka, kierującego skodą octavią. Powodem interwencji był fakt, że mężczyzna prowadził pojazd bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci wystawili mu za to wykroczenie mandat karny, ale jak się okazało, to nie był koniec jego kłopotów z prawem.

Uwagę policjantów zwróciło zachowanie mężczyzny podczas rozmowy i wypisywania mandatu. Był on nerwowy, zestresowany i pobudzony. Policjanci postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości – ten był bez zastrzeżeń. W związku z tym poddali 31-latka badaniu na zawartość zabronionych substancji w organizmie – relacjonuje podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że kierowca skody prowadził ją po zażyciu amfetaminy. Na dodatek w jego pojeździe policjanci ujawnili dwa woreczki strunowe z zawartością białego proszku. Tester potwierdził, że była to amfetamina. Bydgoszczanin został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty dotyczące kierowania pojazdem pod wpływem środka odurzającego oraz posiadania środków odurzających. Zatrzymano mu również prawo jazdy. Za tego typu przestępstwa może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści