Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaKoronowoFotorelacjeZbierali fundusze dla Szymka. Za nami festyn charytatywny w Pieczyskach [ZDJĘCIA]
13.08.2023 | 11:09

Zbierali fundusze dla Szymka. Za nami festyn charytatywny w Pieczyskach [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: IN

Przy plaży w Pieczyskach nad Zalewem Koronowskim w ubiegłą sobotę odbył się festyn charytatywny dla Szymka Skotnickiego.

Szymek to mieszkaniec gminy Koronowo. Ma cztery lata. Przyszedł na świat za wcześnie, bo w 29 tygodniu ciąży. Lekarze zdiagnozowali u chłopca rozszczep kręgosłupa, wodogłowie, zespół Arnolda-Chiariego, przepuklinę oponowo-rdzeniową, niedowład kończyn, pęcherz neurogenny, niedokrwistość oraz obniżone napięcie mięśniowe.

Niektórych chorób Szymka nie da się pokonać, lecz można zminimalizować ich konsekwencje. To niestety sporo kosztuje. Dlatego organizowane są różnego rodzaju akcje pomocowe. Jedna z nich odbyła się w ubiegłą sobotę na plaży w Pieczyskach (gm. Koronowo). Podczas pikniku animatorki zabawiały dzieci – były m.in. bańki mydlane, balony, wielka chusta, gry i zabawy, warkoczyki, tatuaże. Na stoiskach można było nabyć chociażby pyszne domowe wypieki. Były też kiełbaski z grilla, licytacje i loterie oraz kiermasz różności. Oprawę muzyczną zapewnił DJ Mirek. Tradycyjnie już w akcję włączyły się służby mundurowe – Zakład Karny w Koronowie, policja, straż pożarna.

Organizatorzy akcji podkreślają, że stan Szymka poprawia się jednak w dalszym stopniu potrzebne są spore środki na leczenie i rehabilitację. – Wszystko po to, aby uzbierać jak najwięcej pieniążków, by przybliżyć naszego dzielnego bohatera do samodzielności – mówi Ewelina Skotnicka, mama Szymka.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments