Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Zbigniew Pawłowicz: Seria obietnic PiS zrobiła swoje

Dodano: 26.10.2015 | 00:07
Teresa Piotrowska, Zbigniew Pawłowicz

Zbigniew Pawłowicz skomentował wyniki wyborów.

Na zdjęciu: Teresa Piotrowska i Zbigniew Pawłowicz startowali z czołowych miejsc na liście PO.

Fot. Sebastian Torzewski

Zbigniew Pawłowicz, lider listy PO w okręgu numer 4, skomentował sondażowe wyniki wyborów. Krótko po ogłoszeniu zwycięstwa PiS, kandydat przedstawił swoje przewidywania na przyszłość.

– Osiem lat rządów PO było dobrym okresem dla państwa. Widocznie my, jako społeczeństwo, przyzwyczailiśmy się już do nowo wybudowanych autostrad, do pięknych i rozwijających się miast i dostatnio żyjącej wsi, więc może teraz ludzie chcą mieć więcej indywidualnie, w kieszeni i seria obietnic PiS zrobiła swoje – komentował Pawłowicz.

Zdaniem lidera listy PO, przed jego ugrupowaniem stoi duże wyzwanie działania w opozycji, a spory wpływ na sejm może mieć też brak partii lewicowych. – Parlament idzie mocno w prawą stronę, co nie jest dobre dla równowagi – mówił Pawłowicz, który odniósł się też do wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego. – To nie było przemówienie polityka, który wygrał wybory. Nawiązywał raczej do tej tragicznej przeszłości, a nie do sukcesu. Lider PiS mówił, że da 1 bilion 400 miliardów na inwestycje, a nasze PKB jest tylko nieco powyżej tej kwoty, więc to są jakieś wirtualne obietnice – komentował Pawłowicz.

Zbigniew Pawłowicz: Seria obietnic PiS zrobiła swoje