Bydgoszcz
8C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 9 • L 7
15C
Nd
15C
Pon
4C
Wt
8C
Sr
7C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczZbigniew Stonoga złapał pedofila w Bydgoszczy
05.12.2015 | 15:04

Zbigniew Stonoga złapał pedofila w Bydgoszczy

Pomogli w tym mieszkańcy naszego miasta.

Na zdjęciu: Sprawą zajęła się policja.

Fot. archiwum

14-letnia dziewczynka mogła paść ofiarą 32-letniego pedofila. Na szczęście taki dramat nie miał miejsca, gdyż ta dziewczynka… nie istniała w realnym świecie.

Jej postać została zmyślona na potrzeby prowokacji stworzonej przez dwóch bydgoszczan: Klaudię i Krzysztofa. To oni porozumiewali się z mężczyzną przez Internet. Udało im się umówić z mężczyzną, który był przekonany, że spotka się z nieletnią dziewczynką. O całej sytuacji poinformowali Zbigniewa Stonogę. Działacz społeczny i polityczny przyjechał do Bydgoszczy i był obecny przy zatrzymaniu niedoszłego sprawcy. Akcja, odbywająca się wczoraj wieczorem (4 grudnia), została nagrana i relacjonowana na żywo w Superstacji. Ponadto film z zatrzymania został udostępniony na oficjalnym fanpage’u Zbigniewa Stonogi.

Wynika z niego, że mężczyzna był świadomy tego, ile lat ma dziewczynka. Co więcej, odpowiadało mu to. Na upublicznionym nagraniu pojawiają się głosy, że podczas korespondencji z nieletnią, kilkakrotnie upewniał się, ile ona ma lat. Podczas zatryzmania 32-latek zaczął przepraszać i powtarzać: Pisałem złe rzeczy. 

Mężczyzna został zatrzymany przez policję, która sprawdza, czy doszło do przestępstwa.

W Internecie aż wrze. Ludzie bardzo aktywnie i emocjonalnie podchodzą do całej sprawy i nie kryją swojego oburzenia zachowaniem mężczyzny. Tym bardziej, że to już drugie zatrzymanie pedofila w tym tygodniu. W ubiegły wtorek (1 grudnia) doszło do ujęcia mężczyzny z Krakowa, który także miał niecne plany wobec nieletniej dziewczynki. W obu akcjach pomagał Zbigniew Stonoga. Odniesione sukcesy udowadniają, że złapać pedofila może każdy człowiek podejmujący się stworzenia prowokacji, a jednocześnie uświadamiają, jak duży jest problem pedofilii.

Szczególna fala krytyki pojawiła się na popularnej na Facebooku grupie BYDGOSZCZANIE. Właśnie tam filmik udostępniany był kilka razy i nie zabrakło komentarzy pod żadnym z postów zawierających link. Internauci gratulowali inicjatorom tej prowokacji, a jednocześnie nie kryli swojego niezadowolenia, że Bydgoszcz została pokazana w tak złym świetle. Nasze miasto stało się popularne, lecz za sprawą sytuacji, której każdy chciałby uniknąć.


Podobne wpisy

Powiązane treści