[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zbiórka darów dla Ukrainy. Nowe punkty osiedlowe w Bydgoszczy

Dodano: 30.04.2022 | 14:41

Na zdjęciu: Bydgoszczanie nie przestają pomagać Ukrainie.

Fot. Szymon Fiałkowski

Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Potrzebującym „Dzięki Wam” oraz Fundacja „Kaktus” poprowadzą punkty przekazywania darów „Bydgoszcz Ukrainie”.

Działania prowadzone będą z finansowym i organizacyjnym wsparciem Miasta Bydgoszczy. Punkty prowadzić będą zarówno zbiórkę darów od firm, instytucji i osób prywatnych, jak i dystrybucję wsparcia rzeczowego dla uchodźców.

Funkcjonowanie punktów zostanie dofinansowane kwotą 36 tysięcy zł. Punkty kontynuować będą działania pomocowe realizowane wcześniej w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym przy ulicy Gdańskiej, w którym od lutego br. przekazano pomoc dla blisko 15 tysięcy osób.

Urząd Miasta Bydgoszczy wyłonił organizacje w trybie przewidzianym w ustawie o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Punkty rozpoczną swoją działalność w przyszłym tygodniu na Okolu i w Fordonie. O szczegółach ratusz poinformuje na stronie www.bydgoszcz.pl/ukraina.

Niezmiennie zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do przekazywania darów do wszystkich społecznych punktów. Zapraszamy także do współpracy wolontariuszy, których pomoc i wsparcie są nieocenione i bardzo potrzebne – apeluje magistrat.

Zbiórka darów dla Ukrainy. Nowe punkty osiedlowe w Bydgoszczy
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments