[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeZbiórka darów dla Ukrainy w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym [ZDJĘCIA]
02.03.2022 | 12:56

Zbiórka darów dla Ukrainy w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Tomasz Marciniak/InspireMedia

Trwa zbiórka darów w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym. Zapraszamy do oglądania zdjęć autorstwa Tomasza Marciniaka z InspireMedia.

Najważniejsze informacje dla osób, które chcą pomóc uchodźcom z Ukrainy i tych, którzy tej pomocy potrzebują można uzyskać, kontaktując się poprzez infolinię Urzędu Miasta Bydgoszczy dedykowaną sprawom Ukrainy: 52 58 58 877

Infolinia jest czynna codziennie: poniedziałek – piątek od godz. 8:00 do godz. 20:00 oraz w sobotę i w niedzielę w godz. 10:00-20:00.


PRZYDATNE LINKI I ADRESY

  • Fanpage, gdzie na bieżąco pojawiają się informacje na temat akcji pomocy » Bydgoszcz pomaga Ukrainie
  • Zakładka na stronie internetowej Urzędu Miasta Bydgoszczy z przydatnymi informacjami dotyczącymi pomocy dla mieszkańców Ukrainy » www.bydgoszcz.pl/Ukraina
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Żubry
Żubry
9 miesięcy temu

Wczoraj oglądałem wywiad z ludźmi którzy na granicy zajmują się pomocną obywatelom Ukrainy i tam wyraźnie było powiedziane, że ubrań mają już dość. Pokazywali całe stosy ubrań, zabawek. Może dziennikarze informowali bardziej precyzyjnie co tak naprawdę jest potrzebne.

nickt
nickt
8 miesięcy temu

Warszawskie radio Kolor podało w wiadomościach o godz. 15, że uchodźcy przychodzą z konkretną listą potrzeb. Na liście na przykład wycieraczki i dywaniki do auta. Jakiś komentarz?

czytelnikgazetapl
czytelnikgazetapl
8 miesięcy temu

Wolontariusze robią co tylko mogą, ale organizacja ze strony władz miasta mocno kuleje. Centrum działa do 20:00. Wolontariuszy jest mnóstwo. Brakuje dla nich ciepłej strawy. Codziennie przywożony jest jeden gar z zupą o pojemności około 30 l. Jednak bardzo szybko robi się pusty i to już około godziny 15:00. Więcej zupy nie ma bo ten jeden gar to – według informacji pozyskanych od będących tam żołnierzy „tylko jakimś cudem został załatwiony, a tak naprawdę to wolontariusze nie powinni się z niego w ogóle posilać”. Głodni wolontariusze pracują do godziny 20:00 a zwykle dłużej bo nie chcą odsyłać czekających kobiet z pustymi… Czytaj więcej »