Bydgoszcz
5C
Słonecznie
65% wilgotność
Wiatr: 9km/h W
H 7 • L 4
6C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
0C
Sob
4C
Nd
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIZbliża się Dzień Seniora. Jakie atrakcje zaplanowano dla najstarszych bydgoszczan?
Miejskie Centrum Kultury Bydgoszcz
08.10.2019 | 17:34

Zbliża się Dzień Seniora. Jakie atrakcje zaplanowano dla najstarszych bydgoszczan?

Na zdjęciu: Obchody Europejskiego Dnia Seniora odbędą się w Miejskim Centrum Kultury.

Fot. Leszek Grabowski

20 października to Europejski Dzień Seniora. Na ten dzień miasto zaplanowało uroczystości dla osób starszych.

Europejski Dzień Seniora ustanowiono, aby zwrócić uwagę na potrzeby osób starszych oraz na podejmowanie działań przyczyniających się do aktywizacji tej grupy społecznej i ułatwiających dostęp do opieki medycznej oraz życia kulturalnego i społecznego.

Obchody odbędą się w Miejskim Centrum Kultury, dokąd urząd miasta zaprasza starszych mieszkańców Bydgoszczy. Przy ul. Marcinkowskiego będzie można posłuchać koncertu i obejrzeć pokaz flamenco, a specjalnym gościem będzie profesor Zbigniew Lew-Starowicz, który wygłosi prelekcję na temat seksualności seniorów.

Podczas uroczystości prezydent Rafał Bruski wręczy także wyróżnienia dla osób, które aktywnie angażują się w pracę na rzecz osób starszych. – Na zakończenie na wszystkich zebranych czekać będzie słodka niespodzianka – informuje urząd miasta.

Darmowe zaproszenia odbierać można od 9 października w Urzędzie Miasta Bydgoszczy przy ul. Jezuickiej 1, pokój 3 oraz w Miejskim Centrum Kultury przy ul. Marcinkowskiego 12. Liczba miejsc ograniczona. Informacje  o dostępności zaproszeń pod nr tel. 52 5858 963.

Początek obchodów o godz. 16:00.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści