[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zderzenie ciężarówek na autostradzie A1. Droga była zablokowana [ZDJĘCIA]

Dodano: 09.11.2020 | 09:03

Na zdjęciu: Ruch na autostradzie A1 odbywał się z utrudnieniami.

Fot. KMP Włocławek

W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do wypadku na autostradzie A1. Nadal występują utrudnienia w ruchu.

Po godz. 2 w nocy w miejscowości Słone w powiecie włocławskim zderzyły się dwa samochody ciężarowe. Pierwsze informacje z miejsca zdarzenia mówiły o jednej osobie poszkodowanej, która trafiła pod opiekę ratowników medycznych. Na miejsce wysłano trzy zastępy straży pożarnej, a droga w kierunku Gdańska została zablokowana.

Z ustaleń mundurowych wynika, że 54-letni kierujący manem z naczepą zatrzymał się częściowo na pasie awaryjnym i prawym pasie ruchu. Powodem była usterka pojazdu i kiedy kierowca wyszedł to sprawdzić w stojący pojazd uderzyła scania z naczepą. W wyniku tego uderzenia kierujący nią 25-latek został zabrany do szpitala na badania, a oba pasy w kierunku Gdańska zostały zablokowane. Z uszkodzonej naczepy na jezdnię rozsypał się towar, a także z ciągnika siodłowego wylał się na jezdnię olej napędowy. Przez kilka godzin trwało neutralizowanie plamy paliwa oraz sprzątanie pojazdów. W tym czasie policjanci wspólnie ze służbą autostradową wyznaczyli objazd zablokowanego odcinka autostrady przez Włocławek – relacjonuje włocławska policja.

Kierowcy zabranemu do szpitala nic poważnego się nie stało. Badanie uczestników wykazało, że byli oni trzeźwi. Policjanci ruchu drogowego za nieprawidłowe zatrzymanie się na autostradzie i spowodowanie zdarzenia drogowego ukarali mandatem karnym 54-letniego kierowcę mana.

Zderzenie ciężarówek na autostradzie A1. Droga była zablokowana [ZDJĘCIA]
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments