[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zderzenie dwóch ciężarówek na A1. Są pierwsze ustalenia policjantów [ZDJĘCIA]

Dodano: 09.09.2022 | 13:31

Na zdjęciu: Do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych na autostradzie A1 doszło w czwartkowe popołudnie.

Fot. KMP Włocławek

Włocławscy policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności wczorajszego (8 września) zderzenia dwóch ciężarówek, do którego doszło na autostradzie A1. Funkcjonariusze przekazali nieco więcej informacji dotyczących przyczyn zdarzenia.

Jak już informowaliśmy na naszych łamach, do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych doszło wczoraj, tuż po godzinie osiemnastej na 229 kilometrze autostrady A1 w miejscowości Wola Dziankowska (gm. Lubień Kujawski, pow. włocławski). Z komunikatu, jaki początkowo przekazywał dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej wynikało, że w zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby, które były opatrywane przez zespół ratownictwa medycznego.

W piątkowe (9.09) popołudnie, nieco więcej szczegółów przekazali włocławscy policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia. – Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że jedna z ciężarówek stała na pasie awaryjnym w kierunku Łodzi z uwagi na problemy techniczne pojazdu – mówi sierż. sztab. Tomasz Tomaszewski z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji we Włocławku i dodaje: – Kierujący drugą ciężarówką 25-latek uderzył w unieruchomiony pojazd podczas manewru jego omijania.


CZYTAJ WIĘCEJ: Śmiertelny wypadek na drodze S5. Policjanci informują o pierwszych ustaleniach


Na szczęście – jak precyzuje rzecznik włocławskiej komendy – nikt w wyniku tego zdarzenia nie doznał poważniejszych obrażeń, jednakże już wiadomo, że kierujący jedną z ciężarówek 25-latek był w momencie zdarzenia nietrzeźwy. – Kontrola trzeźwości kierowców wykazała promil alkoholu w organizmie 25-latka – podkreśla Tomaszewski. Mężczyźnie już zatrzymano uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

25-latkowi grozi teraz kara do dwóch lat więzienia oraz wysoka grzywna. Już wiadomo, że mężczyzna odpowie zarówno za popełnione wykroczenie, ale i za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Autostrada A1 była na czas działania służb całkowicie zablokowana, przez kilka godzin kierowcy byli kierowani na objazdy, które wytyczono krajową 91. Ruch w pełni przywrócono tuż po godzinie dwudziestej pierwszej.

Zderzenie dwóch ciężarówek na A1. Są pierwsze ustalenia policjantów [ZDJĘCIA]
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments