Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

ZDMiKP chroni pszczoły. Wokół siedziby drogowców pojawiła się łąka kwietna

Dodano: 06.08.2020 | 10:13

Na zdjęciu: Wokół siedziby zarządu przy ulicy Toruńskiej 174A została wykonana łąka z roślinami kwitnącymi, będącymi źródłem pokarmu dla owadów zapylających.

Fot. ZDMiKP Bydgoszcz

ZDMiKP w Bydgoszczy przyłączył się do międzynarodowego projektu BeePathNet. Ma on na celu promocję pszczelarstwa oraz ochronę pszczół. W jego ramach, w obrębie siedziby drogowców powstała łąka z roślinami kwitnącymi, będącymi źródłem pokarmu dla owadów zapylających.

Jak informuje rzecznik ZDMiKP Tomasz Okoński, w ramach promocji pszczelarstwa oraz ochronę pszczół, wokół siedziby zarządu przy ulicy Toruńskiej 174A została wykonana łąka z roślinami kwitnącymi, będącymi źródłem pokarmu dla owadów zapylających. – Ograniczyliśmy również koszenie przedmiotowych trawników, na których jeszcze jesienią zostaną wysiane kolejne rośliny miododajne – dodaje Okoński.

W Polsce występuje 450-470 gatunków pszczół – w Bydgoszczy stwierdzono występowanie 214 z nich.

Przystąpienie miasta Bydgoszczy do projektu BePathNet wpisuje się ogólnoświatowy trend ochrony owadów zapylających. Pogarszający się stan środowiska naturalnego, zmiany klimatyczne, działania człowieka na środowisko, powodują negatywny wpływ na populacje różnych gatunków owadów. To dzięki ich działalności mamy owoce i nasiona różnych gatunków roślin.

Dodatkowo, pszczoły miodne dostarczają m.in. miód, pyłek i wosk pszczeli. Pośrednio skutkiem pracy tych owadów jest szereg substancji wykorzystywanych w medycynie, dietetyce i kosmetyce. Rola owadów zapylających w naszym życiu jest nie do przecenienia. Stąd potrzeba poszanowania i ochrony tych zwierząt.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jurgen
Jurgen
3 lat temu

Pewnie nawet to spierdolą i żadna pszczoła jak zobaczy regulamin tam się nie osiedli?