Bydgoszcz
5C
Niebo głównie zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 5km/h WNW
H 6 • L 3
4C
Nd
10C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
7C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZDMiKP postawił nowe wiaty. I informuje o myciu przystanków
zdmikp bydgoszcz
15.05.2020 | 09:23

ZDMiKP postawił nowe wiaty. I informuje o myciu przystanków

Na zdjęciu: Mycie infrastruktury przystankowej na ulicy Chemicznej.

Fot. ZDMiKP Bydgoszcz

W ostatnich dniach ZDMiKP zamontował nowe wiaty na uczęszczanych przez pasażerów przystankach autobusowych. Drogowcy informują również o trwającym myciu infrastruktury przystankowej, znajdującej się na terenie całej Bydgoszczy.

W mijającym tygodniu nowe wiaty pojawiły się na przystanku Most Kazimierza Wielkiego (przystanek na ulicy Łęczyckiej) oraz na przystanku Glinki/Dąbrowa (kierunek pętla Glinki). W przyszłym tygodniu wiata zostanie dostawiona także na przystanku Smoleńska/Pińczowska w kierunku ronda Toruńskiego. Tym samym drogowcy uzupełnili infrastrukturę, ustawioną w pierwszym kwartale tego roku – nowe wiaty przystankowe pojawiły się wówczas na Glinki/Dąbrowa (kierunek centrum), Most Kazimierza Wielkiego (w stronę Kapuścisk) oraz ulicy Witebskiej (osiedle Brdyujście).

ZDMiKP podkreśla, że w Bydgoszczy znajduje się prawie 550 wiat przystankowych, a kolejne są sukcesywnie dostawiane. – Obecnie na terenie miasta już ponad 92,5% pasażerów korzysta z wiat przystankowych – podkreśla rzecznik ZDMiKP Tomasz Okoński. O ich kolejności decyduje liczba pasażerów korzystających z danego przystanku. Dodatkowym warunkiem postawienia nowej wiaty są możliwości infrastrukturalne – czyli szerokość chodnika, który w danym miejscu musi wynosić od 2,70 do 3,20 metra szerokości (w zależności od typu wiaty). Warunkiem jest też odległość od okolicznej zabudowy.

Drogowcy podkreślają, że obecnie w całym mieście trwa dokładne czyszczenie i mycie istniejącej infrastruktury przystankowej. Prace w tym zakresie potrwają około dwóch tygodni. – Na utrzymanie wiat składają się: mycie, naprawy, wymiana uszkodzeń i malowanie. Wszystkie wymagane prace utrzymaniowe w tym zakresie są realizowane na bieżąco – podkreśla ZDMiKP.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści