Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 1 • L 0
2C
Sr
2C
Czw
0C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleZDMiKP przekazał policji prezenty dla kierowców. Trafią one do tych, którzy jeżdżą bezpiecznie
20200521_121106
22.05.2020 | 13:38

ZDMiKP przekazał policji prezenty dla kierowców. Trafią one do tych, którzy jeżdżą bezpiecznie

Na zdjęciu: Przekazania nagród dla kierowców dokonał p.o. dyrektora ZDMiKP Wojciech Nalazek.

Fot. KWP Bydgoszcz

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przekazał bydgoskim policjantom 500 sztuk samochodowych zawieszek zapachowych. Zostaną one rozdane kierowcom, którzy stosują się do przepisów ruchu drogowego i dbają o bezpieczeństwo na drodze, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych.

Prezenty dla kierowców zostały przekazane przez pełniącego obowiązki dyrektora ZDMiKP Wojciecha Nalazka pierwszemu zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy, nadkom. Jarosławowi Zdunkowi. Według komunikatu policji, ufundowane przez bydgoskich drogowców zawieszki trafią do tych użytkowników dróg, które jeżdżą bezpiecznie i wykazują się zrozumieniem, a także szacunkiem wobec innych. Będą one trafiać do kierowców podczas krótkotrwałych kontroli drogowych.

Kierujący, którzy do przepisów się nie stosują, nadal muszą liczyć się z właściwą i stanowczą, adekwatną do sytuacji, reakcją Policji na popełnione czyny, szczególnie te o dużym zagrożeniu bezpieczeństwa – podkreśla asp. Szymon Porażyński z Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy.

Funkcjonariusze przypominają, że do wielu groźnych sytuacji i zdarzeń drogowych dochodzi na przejściach dla pieszych. Aby zwiększyć bezpieczeństwo niechronionych uczestników dróg, bydgoscy policjanci prowadzą wiele ukierunkowanych działań. Niestety, statystyki zdarzeń z udziałem pieszych nadal są alarmujące – tylko w marcu i kwietniu na drogach miasta Bydgoszczy i powiatu doszło do 18 zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, w których 10 osób zostało rannych. Na szczęście nikt nie zginął.

Policja uczula zatem kierowców na szczególnie uciążliwe i niebezpieczne wykroczenia, które mogą doprowadzić do śmierci pieszego. Zalicza się do nich wyprzedzanie na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim, omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych oraz niestosowanie się do sygnalizatora nadającego sygnał czerwony.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Byd_MaxJanek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Janek
Gość
Janek

Szkoda tylko, że bydgoscy drogowcy nie mają środków na zaspakajanie podstawowych potrzeb bezpieczeństwa mieszkańców – m.in. oświetlenia ulic.

Byd_Max
Gość
Byd_Max

Oświetlenie ulic, a komu to potrzebne…Nasze władze świeca przykładem w Solcu Kujawskim, u boku potencjalnego kandydata na prezydenta ( specjalisty od ochrony wód polskich) włodarza Warszawy. Chyba, ze przy słabych notowaniach jego tez opuszczą. W sumie sposób radzenia z odpadami podobny. Warszawiak wywozi na pola zamiast do spalarni, a nasze lokalne gwiazdy mieszają i palą wszystko co nieświadomi segregujący mieszkańcy w domach posortują.
Czy PiS, czy PO miasto idzie na dno…
Czy doczekamy się kiedyś władz miasta, zamiast szeregowych działaczy partyjnych klasy okręgowej??

Powiązane treści