[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

ZDMiKP zamontuje nowe wiaty przystankowe. Sprawdź, gdzie staną

Dodano: 19.09.2020 | 13:32

Na zdjęciu: Obecnie na terenie Bydgoszczy stoi 570 wiat przystankowych.

Fot. Szymon Fiałkowski

Na terenie Bydgoszczy pojawią się nowe wiaty przystankowe. ZDMiKP wymienia stare konstrukcje na nowe, a także reaguje na prośby mieszkańców dotyczące montażu zadaszeń czy przesunięcia przystanków.

W tym roku nowe wiaty przystankowe pojawiły się już przy kilkunastu bydgoskich ulicach. Postawiliśmy je między innymi na ulicach: Glinki, Grunwaldzkiej, Królowej Jadwigi, Gdańskiej, moście Kazimierza Wielkiego czy ul. Witebskiej. We wrześniu wprowadzamy kolejne udogodnienia dla pasażerów bydgoskiej komunikacji – podkreśla rzecznik prasowy ZDMiKP Tomasz Okoński. Pierwszym z nich były zmiany na przystanku Fordońska/Fabryczna w kierunku Fordonu – na początku września zamontowano na nim sześciometrową szklaną wiatę, która zastąpiła dotychczasową czterometrową. Drogowcy podają, że podejmując tę decyzję mieli na uwadze potoki pasażerskie na tym przystanku – według ich wyliczeń wsiada tam codziennie ponad 1200 pasażerów.


CZYTAJ TAKŻE: Nowe linie, ale mniejsze częstotliwości. Poznaj plany ZDMiKP na układ komunikacji miejskiej po uruchomieniu torowiska na Kujawskiej!


Nowe wiaty pojawią się także na przystanku Toruńska/Równa – służby drogowe zamontują je w zamian za wiaty typu „Kalisz”, używane w mieście od lat 70. ubiegłego wieku. Jak informuje ZDMiKP, zdemontowane już wiaty przy Toruńskiej były ostatnimi tego typu na terenie Bydgoszczy. Ale to nie koniec montażu nowych miejsc dla pasażerów transportu zbiorowego. – Pod koniec września, na prośbę Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów oraz innych starszych pasażerów osiedla Leśnego, na przystanku Modrzewiowa – Gdańska w kierunku osiedla Leśnego zamontowana zostanie szklana, czterometrowa wiata – przekazuje zarząd dróg. I dodaje, że obecnie na terenie Bydgoszczy stoi 570 wiat przystankowych, z których korzysta 93,3% pasażerów komunikacji publicznej.

Drogowcy informują też o planowanych na tę jesień zmianach w komunikacji na Czyżkówku. – Na prośbę Rady Osiedla Czyżkówko oraz okolicznych mieszkańców przesunięty (o około 150 metrów) zostanie przystanek Krajeńska – Koronowska w kierunku Czyżkówka. Zgodnie z projektem stałej organizacji ruchu, nowy przystanek zostanie ulokowany w zatoce autobusowej i zmieni swoją nazwę na Orlicza – Nad Torem. Planowana zmiana nastąpi najpóźniej do końca października br. – czytamy w komunikacie ZDMiKP.

ZDMiKP zamontuje nowe wiaty przystankowe. Sprawdź, gdzie staną
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments