Bydgoszcz
-3C
Niebo głównie zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H -2 • L -4
-4C
Sr
-3C
Czw
-2C
Pt
-0C
Sob
2C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZDMiKP zmienia jednak rozkłady jazdy. Na wybranych liniach
54 piaski
13.03.2020 | 15:42

ZDMiKP zmienia jednak rozkłady jazdy. Na wybranych liniach

Na zdjęciu: Wakacyjny rozkład jazdy zostanie wprowadzony m.in. na linii 54.

Fot. Stanisław Gazda

Na czas zawieszenia zajęć w placówkach oświatowych i na uczelniach Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wprowadzi wakacyjny rozkład jazdy na kilku liniach autobusowych.

W środę, tuż po ogłoszeniu decyzji rządu o zawieszeniu zajęć w szkołach i na uczelniach bydgoscy drogowcy poinformowali, że nie zamierzają wprowadzać zmian w rozkładach jazdy ani ograniczeń w dotychczasowym funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Rzecznik ZDMiKP Tomasz Okoński dodał jednak, że o dalszych decyzjach i ewentualnych zmianach w powyższej sprawie będzie informować na bieżąco.

[Czytaj więcej informacji w serwisie specjalnym na temat koronawirusa dla bydgoszczan]

W piątkowe popołudnie ZDMiKP poinformował, że w związku z działaniami mającymi na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa i czasowym zamknięciem jednostek kulturalno-oświatowych, po weekendzie nastąpi zmiana rozkładów jazdy na kilku liniach autobusowych.

Od dnia 16 marca (poniedziałek) rozkłady wakacyjne wprowadzone zostaną na liniach autobusowych nr 52, 53, 54, 57, 65, 73, 80 i 83. Rozkłady wakacyjne na tych liniach obowiązywać będą do odwołania. O dalszych zmianach, informować będziemy na bieżąco

– zakomunikowali drogowcy.

Warto dodać, że od soboty 14 marca wstrzymana zostanie sprzedaż biletów komunikacji miejskiej przez kierowców i motorniczych. Jak przekazuje rzecznik bydgoskich drogowców Tomasz Okoński, zakaz będzie obowiązywał do odwołania. Wcześniej, podobny krok wprowadzili m.in. drogowcy w Toruniu i we Włocławku. W autobusach i tramwajach wygrodzono też obszar obok kabin kierowców i motorniczych.

Przypomnijmy, że od poniedziałku autobusy PKS Bydgoszcz będą kursowały zgodnie z rozkładem jazdy, jaki obowiązuje w ferie. Taki rozkład ma obowiązywać do 25 marca – jednocześnie PKS zapowiedział, że całkowicie wstrzyma kursowanie autobusów w dwie najbliższe niedziele, tj. 15 i 22 marca. Zmianę wprowadził także inny z przewoźników – FR Bus również poinformował o całkowitym wstrzymaniu kursowaniu autobusów w niedzielę, 15 marca.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści