Bydgoszcz
0C
Słonecznie
79% wilgotność
Wiatr: 1km/h W
H 2 • L -1
11C
Pon
10C
Wt
9C
Sr
12C
Czw
13C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleZdobywał zabytki archeologiczne z nielegalnych wykopalisk. 39-latek zatrzymany przez policję
02.02.2018 | 11:29

Zdobywał zabytki archeologiczne z nielegalnych wykopalisk. 39-latek zatrzymany przez policję

Zabezpieczone przedmioty zostaną teraz poddane analizie, którą wykona biegły z zakresu archeologii.

Na zdjęciu: Zabytki zabezpieczone w mieszkaniu 39-latka.

Fot. KWP Bydgoszcz

Akcja funkcjonariuszy policji z Bydgoszczy i Świecia. Policjanci zabezpieczyli zabytki, które pochodziły z nielegalnych wykopalisk archeologicznych. Do sprawy zatrzymano 39-letniego mężczyznę.

Jak ustalili śledczy, 39-letni mieszkaniec Warlubia (powiat świecki), miał zajmować się pozyskiwaniem zabytków z owych wykopalisk.

Po ustaleniu miejsca zamieszkania 39-latka, policjanci skontrolowali jego mieszkanie. Tam odnaleziono i zabezpieczono wykrywacz metali, fragment naczynia glinianego z ornamentem, obrączkę wykonaną z metalu, gliniany przęślik tkacki, odłupek krzemienny, cztery monety, pięć sztuk fragmentów fibul i metalowy przedmiot w kształcie stożka. Zabezpieczone przedmioty zostaną teraz poddane analizie, którą wykona biegły z zakresu archeologii.

Jeśli badania potwierdzą, że zabezpieczone rzeczy są zabytkami archeologicznymi, wówczas 39-letniemu mężczyźnie zostaną postawione zarzuty nielegalnych wykopalisk i przywłaszczenia dóbr należących do Skarbu Państwa, a za ten czyn grozi nawet do trzech lat pozbawienia wolności.


Powiązane treści