Bydgoszcz
11C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h E
H 11 • L 11
21C
Nd
23C
Pon
25C
Wt
27C
Sr
28C
Czw
Metropolia BydgoskaŚwiecieNa sygnaleZdobywał zabytki archeologiczne z nielegalnych wykopalisk. 39-latek zatrzymany przez policję
zabezpieczone wykopaliska_KWP Bydgoszcz, KPP Świecie
02.02.2018 | 11:29

Zdobywał zabytki archeologiczne z nielegalnych wykopalisk. 39-latek zatrzymany przez policję

Zabezpieczone przedmioty zostaną teraz poddane analizie, którą wykona biegły z zakresu archeologii.

Na zdjęciu: Zabytki zabezpieczone w mieszkaniu 39-latka.

Fot. KWP Bydgoszcz

Akcja funkcjonariuszy policji z Bydgoszczy i Świecia. Policjanci zabezpieczyli zabytki, które pochodziły z nielegalnych wykopalisk archeologicznych. Do sprawy zatrzymano 39-letniego mężczyznę.

Jak ustalili śledczy, 39-letni mieszkaniec Warlubia (powiat świecki), miał zajmować się pozyskiwaniem zabytków z owych wykopalisk.

Po ustaleniu miejsca zamieszkania 39-latka, policjanci skontrolowali jego mieszkanie. Tam odnaleziono i zabezpieczono wykrywacz metali, fragment naczynia glinianego z ornamentem, obrączkę wykonaną z metalu, gliniany przęślik tkacki, odłupek krzemienny, cztery monety, pięć sztuk fragmentów fibul i metalowy przedmiot w kształcie stożka. Zabezpieczone przedmioty zostaną teraz poddane analizie, którą wykona biegły z zakresu archeologii.

Jeśli badania potwierdzą, że zabezpieczone rzeczy są zabytkami archeologicznymi, wówczas 39-letniemu mężczyźnie zostaną postawione zarzuty nielegalnych wykopalisk i przywłaszczenia dóbr należących do Skarbu Państwa, a za ten czyn grozi nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Powiązane treści