66% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 13 • L 11
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZe zwycięskiej ścieżki nie schodzą. Siatkarze BKS Visły z kolejną ligową wygraną
20.02.2021 | 22:10

W Tauron I Lidze Siatkarzy rozegrano dwudziestą trzecią kolejkę spotkań.

Na zdjęciu: Patryk Łaba skończył w meczu z ZAKSĄ Strzelce Opolskie 15 z 24 ataków.

Siatkarze BKS Visły Bydgoszcz nie schodzą ze zwycięskiej ścieżki w Tauron I Lidze. Zespół Marcina Ogonowskiego pokonał ZAKSĘ Strzelce Opolskie, ale wygrana wcale nie przyszła tak łatwo.

Bydgoszczanie dopisali do ligowej tabeli kolejne trzy punkty, jednak tym razem gospodarze wysoko zawiesili poprzeczkę zespołowi Marcina Ogonowskiego.

ZAKSA rozpoczęła mecz od prowadzenia 6:2 w pierwszym secie, ale bydgoski zespół doprowadził do remisu 11:11, gdy dwie ofensywne akcje skończyli Łaba i Karpinskii, a później BKS Visła nawet prowadził 19:18, gdy atak ze środka skończył Mariusz Marcyniak. Gospodarze doprowadzili do remisu 22:22, a potem to oni skończyli trzy kolejne akcje i wygrali tę partię. Drugi set wyrównany był tylko na początku. Potem inicjatywę przejęli bydgoszczanie, którzy po atakach Łaby, Galabova i Marcyniaka prowadzili już 15:10, a tak wypracowanej przewagi już nie wypuścili z rąk.

W trzeciej partii, BKS Visła też prowadziła, ale gospodarzom udało się doprowadzić do remisu 16:16, a potem nawet wyjść na prowadzenie. W końcówce partii skuteczniejsi byli tym razem bydgoszczanie. Ważne ataki skończyli Mateusz Kowalski i Kamil Kosiba, którzy pojawili się na parkiecie w miejsce Gałązki i Galabova. W ostatniej akcji, Marcyniak zablokował atak Kaciczaka (25:23). Czwarty – i jak się później okazało – ostatni set tego spotkania był bliźniaczo podobny do tego drugiego, w którym bydgoszczanie wypracowali sobie przewagę i kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Wygrywając w Strzelcach Opolskich, bydgoski zespół umocnił się na drugim miejscu w tabeli.

Przed bydgoskimi siatkarzami kolejne mecze na początku marca. W środę (3.03), BKS Visła zagra na wyjeździe z Exact Systems Norwidem Częstochowa (18:00), a w sobotę (6.03) podejmie w Immobile Łuczniczce KPS Siedlce (17:00, oba mecze bez udziału publiczności).

TAURON I LIGA SIATKARZY – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 23 KOLEJKA – 20.02.2021 R.
ZAKSA STRZELCE OPOLSKIE – BKS VISŁA BYDGOSZCZ 1:3 (25:22, 20:25, 23:25, 22:25)

ZAKSA: Szczechowicz 2, Zapłacki 17, Wóz 9, Klęk 18, Kaciczak 11, Kosian 6 oraz Pilichowski (libero), Pogłodziński (libero).

BKS VISŁA: Masny 3, Galabov 13, Gałązka 3, Karpinskii 14, Łaba 15, Marcyniak 18 oraz Bonisławski (libero), Kowalski 3, Kaźmierczak, Kosiba 6.

Sędziowali: Benedykt Cieślik, Robert Nowicki.
Komisarz Tauron Ligi: Jarosław Stancelewski.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.
MVP meczu: Mariusz Marcyniak (BKS Visła Bydgoszcz).