Bydgoszcz
10C
Opady
76% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 11 • L 10
10C
Sob
9C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
9C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaZespół Szkół Medycznych: Miejskie rozpoczęcie roku szkolnego [ZDJĘCIA]
Zespół Szkół Medycznych_rozpoczęcie roku szkolnego_SG (1)
03.09.2018 | 11:40

Zespół Szkół Medycznych: Miejskie rozpoczęcie roku szkolnego [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Dziś zabrzmiał pierwszy szkolny dzwonek...

Fot. Stanisław Gazda

W Miejskiej Inauguracji Roku Szkolnego 2018/2019 w  Zespole Szkół Medycznych wziął udział Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski.

Od wprowadzenia sztandaru Zespołu Szkół Medycznych i odśpiewania hymnu państwowego rozpoczęła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego. Dyrektor placówki Aldona Sobień zwracając się do uczniów powiedziała, że nie może im zagwarantować samych piątek, że każdy dzień będzie tak samo radosny i słoneczny, jak dzisiejszy, ale może obiecać atmosferę wzajemnej współpracy, możliwość rozwijania pasji i zainteresowań, stawania się przez uczniów dobrymi i dobrze wykształconymi ludźmi, dbającymi o dobro innych. Stanie się tak pod warunkiem, że uczniowie dadzą nauczycielom swoją mądrość, zaangażowanie, otwarcie na świat i determinację. W tym szczególnym roku 100-lecia odzyskania niepodległości będzie się dużo mówiło o naszej narodowej tożsamości, patriotyzmie, o takich wartościach jak wolność, niepodległość i pokój.

Życzę wam kochani uczniowie owocnej pracy, ale też atmosfery przyjaźni, wzajemnego zaufania, wykorzystania tego czasu roku szkolnego, aby stanowił podstawę do czynienia postępów w kolejnych latach, nauczycielom zaś wytrwałości, przychylności uczniów, zapału do służenia radą i pomocą młodym ludziom – powiedziała Aldona Sobień.

Prezydent Rafał Bruski zauważył, że od uczniów zależeć będzie z jakim bagażem wiedzy i umiejętności wyruszą w dorosłe życie, i czy ten kapitał wiedzy zebrany w szkole będzie przez całe życie procentował.

Wykorzystajcie ten wspaniały czas szkoły na budowanie wspaniałych relacji między wami, bo w życiu oprócz wiedzy i doświadczenia potrzebna jest także przyjaźń i świadomość, że w potrzebie znajdzie się zawsze jakaś pomocna dłoń – zwrócił się do uczniów prezydent miasta.

Po części oficjalnej dla zebranych zaśpiewała uczennica Martyna Orzechowska, szkolna Grupa Teatralna „Ósmy element” przybliżyła kilka scen z kart znakomitych dzieł naszych klasyków literackich zaś uczniowie II klasy (mundurowej) dali pokaz musztry paradnej. Przypomniano także, że do studniówki jeszcze 158 dni, a do matury 245 dni.

Warto również dodać, iż VIII Liceum Ogólnokształcące jest pierwszą publiczną szkoła w Bydgoszczy, która przy współpracy z Batalionem Dowodzenia Inspektoratu Sił Zbrojnych, otworzyła klasę z edukacją wojskową pod patronatem Związku Oficerów Rezerwy RP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.


Powiązane treści