Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Harcerze z bydgoskiego ZHR zyskają nową przestrzeń. Rozbudowa siedziby dobiega końca

Dodano: 12.04.2024 | 13:13

Na zdjęciu: Nowy budynek mieści się w centrum Bydgoszczy, a dokładnie między ul. Terasy i Podgórną.

Fot. Robert Sawicki/UMB

Już wkrótce zakończy się rozbudowa siedziby harcerzy ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w Bydgoszczy. W obiekcie przy ul. Terasy 2 znajdują się nowe sale, w tym świetlica i kawiarenka społeczna.

Nowy budynek mieści się w centrum Bydgoszczy, a dokładnie między ul. Terasy i Podgórną. Został zaprojektowany przez bydgoską architekt Elżbietę Andrzejewską. Jego styl architektoniczny został zaaranżowany w taki sposób, aby wpasował się wizualnie pomiędzy sąsiadujące budynki. Siedziba ma stać się miejscem spotkań oraz dawać przestrzeń do realizacji aktywności społecznej.

W ramach służby harcerskiej w budynku będą realizowane działania związane z rewitalizacją społeczną na terenie miasta – skierowane do wszystkich, którzy na bazie ogólnopolskich doświadczeń harcerskich i całego sektora pozarządowego będą mogli zapoznawać się i wdrażać najlepsze doświadczenia związane z działalnością w obszarze różnego typu aktywności społecznej. W nowej części budynku znalazło się dodatkowe miejsce m.in. na kawiarenkę społeczną wraz ze świetlicą – salą konferencyjną – mówi pełnomocnik Zarządu Okręgu Kujawsko-Pomorskiego ZHR ds. tej inwestycji Michał Butkiewicz.

Inwestycja kosztowała ponad 1,4 mln zł i została współfinansowana z Gminnego Programu Rewitalizacji kwotą wynoszącą 670 tysięcy złotych (zostały one pozyskane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.)

Obecnie trwają prace porządkowe podwórka i ogrodu należącego do ośrodka. W dalszym ciągu potrzebne są środki na wyposażenie obiektu. Na Facebooku Okręgu Kujawsko-Pomorskego ZHR czytamy:

W rozbudowanej części naszego budynku w Bydgoszczy trwa wielkie sprzątanie po robotach budowlanych. Coraz lepiej widać już potencjał, jaki tkwi w stworzonym Ośrodku. Dziękujemy za jego obecność i pomoc w wielu kwestiach dotyczących współpracy pomiędzy harcerstwem a władzami samorządowymi. Przygotowujemy także uroczyste otwarcie ośrodka, kiedy to będziemy mieli okazję podziękować wszystkim przyjaciołom i sojusznikom, którzy wsparli naszą inwestycję.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments