Bydgoszcz
13C
Słonecznie
68% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 15 • L 12
20C
Pon
22C
Wt
20C
Sr
22C
Czw
26C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIZielone Arkady zmieniają swój wygląd. Na prośbę mieszkańców
19.05.2017 | 13:38

Zielone Arkady zmieniają swój wygląd. Na prośbę mieszkańców

- Bardzo długo prosiła nas o to wspólnota mieszkaniowa, która z nami sąsiaduje - mówi Wojciech Wirowski, kierownik techniczny Zielonych Arkad.

Na zdjęciu: Kolorowe prostokąty pokryją prawie całą ścianę.

Fot. MP

Ciemnoszara ściana budynku Zielonych Arkad, która wprawiała mieszkańców pobliskich bloków w depresyjny nastrój, nabiera kolorów. Zmiana fragmentu elewacji obiektu to skutek kompromisu wspólnoty mieszkaniowej z zarządcami galerii. 

Dyskusje dotyczące kolorystyki galerii pojawiły się jeszcze przed jej otwarciem. Już wtedy mieszkańcom kilku bloków przy ulicy Wojska Polskiego nie podobała się ściana budynku znajdująca się od strony ulicy Słowiańskiej. Interpelację do prezydenta Rafała Bruskiego złożył w tej sprawie Jarosław Wenderlich. [CZYTAJ WIĘCEJ]

Mieszkańcy chcieli, aby wspominania ściana została w całości przemalowana na jaśniejszy kolor. Ten pomysł wykluczyli zarządcy galerii. – Chodziło nam o to, by zachować stylistyczną spójność bryły – wyjaśnia Wojciech Wirowski, kierownik techniczny Zielonych Arkad. W końcu udało się dojść do kompromisu polegającego na rozwinięciu zdobiącej budynek grafiki poprzez namalowanie zielonych i żółtych prostokątów na ścianie w ciemnym kolorze. Taką zmianę zaakceptował plastyk miejski. Zgodnie z założeniami, grafika nie zajmie całej ściany, lecz jej fragment, co ma na celu rozjaśnienie ściany.


Powiązane treści