Zimny prysznic. Enea Astoria przegrała w Poznaniu

Dodano: 24.02.2018 | 21:17

Seria zwycięstw bydgoskich koszykarzy dobiegła końca.

Na zdjęciu: Mateusz Bierwagen był jednym z najskuteczniejszych zawodników Enea Astorii, ale bydgoszczanie przegrali w Poznaniu.

Zakończyła się zwycięska passa koszykarzy Enea Astorii Bydgoszcz. W sobotę podopieczni trenera Konrada Kaźmierczyka przegrali w Poznaniu.

Bydgoszczanie jechali do stolicy Wielkopolski z nadziejami na piątą wygraną z rzędu. I nie były to nadzieje bezpodstawne – Biofarm Basket miał punkt mniej od koszykarzy znad Brdy i ewentualna wygrana z nim znacznie przybliżyłaby Astorię do fazy play-off. Szybko okazało się jednak, że zdecydowanie lepszy dzień ma drużyna z Poznania, która wyszła na prowadzenie i ani na chwilę go nie oddała. Początek spotkania był jeszcze zacięty, ale już pod koniec I kwarty Biofarm Basket zaznaczył swoją przewagę i po dziesięciu minutach gry prowadził 28:19.

W kolejnych dwóch partiach gospodarze powiększali swoją przewagę, skutecznie rzucając za trzy punkty. W całym meczu trafili aż 14 razy zza linii 6,75 m, podczas gdy bydgoszczanom ta sztuka udało się tylko trzykrotnie. Prym wśród miejscowych wiódł Filip Struski, który zdobył 29 punktów (w tym 7/9 za 3)

W IV kwarcie, wygranej 15:8, Enea Astoria nieco zmniejszyła rozmiary porażki i spotkanie zakończyło się wynikiem 83:62 dla gospodarzy. W zespole  Konrada Kaźmierczyka najwięcej punktów (11) zdobył Łukasz Frąckiewicz.

W następny weekend bydgoszczanie podejmą SKK Siedlce. Mecz zaplanowano na sobotę. Początek o godz. 17:00. W tabeli Enea Astoria jest dziewiąta i ma punkt straty do Siarki Tarnobrzeg. Drużyna z Podkarpacia ma jednak rozegrano mecz więcej.

27. kolejka I ligi koszykówki mężczyzn
BIOFARM BASKET POZNAŃ –  ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ 83:62 (28:19, 26:11, 21:17, 8:15)

Biofarm Basket: Struski 29 (7×3, 8 zb.), Kurpisz 19 (8 zb.), Wieloch 10, Konopatzki 9, Fiszer 7, Gruszczyński 3, Tomaszewski 2, Metelski 2, Czyż 2, Samsonowicz 0.

Enea Astoria:  Frąckiewicz 11, Bierwagen 10, Pochocki 9 (8 zb.), Barszczyk 7, Szyttenholm 7, Śpica 6, Aleksandrowicz 6, Fatz 4, Gospodarek 2.