Bydgoszcz
7C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H 9 • L 7
16C
Wt
17C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
16C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoZimowe miasteczko na placu Teatralnym zostaje na dłużej! Atrakcje ruszają ponownie już dziś
Bydgoski Jarmark Świąteczny 2019 - SF
26.12.2019 | 09:48

Zimowe miasteczko na placu Teatralnym zostaje na dłużej! Atrakcje ruszają ponownie już dziś

Na zdjęciu: Zimowe miasteczko było dodatkową atrakcją Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego. Atrakcje dla dzieci pozostaną jednak na placu Teatralnym aż do końca stycznia.

Fot. Szymon Fiałkowski

Od dziś (26 grudnia) bydgoszczanie będą mogli ponownie korzystać z atrakcji wesołego miasteczka na placu Teatralnym.

Zimowe atrakcje dla najmłodszych zostały ustawione na placu Teatralnym i ulicy Mostowej na początku grudnia i towarzyszyły Bydgoskiemu Jarmarkowi Świątecznemu. Ale zgodnie z obietnicą ratusza, zimowe miasteczko miało pozostać w sercu miasta także po 22 grudnia, kiedy to zakończono przedświąteczny jarmark. Urządzenia miały zostać nieco przesunięte – powodem było przestawienie atrakcji, które do tej pory znajdowały się na ulicy Mostowej, na plac po teatrze.


CZYTAJ TAKŻE: Bydgoszcz najpiękniej oświetlonym miastem w Polsce? Cały czas trwa głosowanie


Dalsza część zimowego miasteczka będzie miała swoją inaugurację w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Odwiedzający centrum miasta nadal będą mogli skorzystać z takich atrakcji jak ekspres polarny, labirynt luster, mały rollercoaster, kula śnieżna oraz gier zręcznościowych, a także wypić grzańca czy gorącą czekolady oraz coś przekąsić. Atrakcje dla najmłodszych zostaną w Bydgoszczy do końca stycznia, czyli aż do początku ferii.

W styczniu na placu Teatralnym ma za to pojawić się koło młyńskie. Atrakcja była zapowiadana na Bydgoski Jarmark Świąteczny, lecz z powodów technicznych jej uruchomienie nie doszło do skutku.

– Tiry z tym kołem przyjechały do Bydgoszczy. Ekipa Holendrów, którzy są jego właścicielami, rozpoczęła prace montażowe. Okazało się, że jeden z bardzo istotnych elementów zapewniających bezpieczeństwo został uszkodzony – albo w momencie demontażu i załadunku na samochodu, albo w samym transporcie. Trwała kilkudniowa walka o pozyskanie zamiennej części od producenta. On jest z Turcji, więc to okazało się niemożliwe. Względy bezpieczeństwa uniemożliwiły podjęcie decyzji o tym, by to koło dopuścić do użytkowania wyjaśniał Łukasz Krupa, dyrektor biura promocji Urzędu Miasta Bydgoszczy. Koło ma stanąć w centralnym punkcie Bydgoszczy w drugiej połowie przyszłego miesiąca.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści