[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zimowe ogródki wracają na Stary Rynek. Do kiedy potrwa ich sezon?

Dodano: 13.10.2021 | 10:21

Na zdjęciu: ZDMiKP przyznaje, że nie ingeruje w terminy rozstawiania ogródków zimowych przez restauratorów.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Na Starym Rynku swój sezon rozpoczynają ogródki zimowe. Potrwa on do 31 marca.

Jak informuje ZDMiKP, zimowe ogródki są wystawiane przez przedsiębiorców ze Starego Rynku od 3 października.  –Kilkudniowa przerwa w działalności ogródków wynikała z konieczności zachowania przez restauratorów obowiązujących przepisów dotyczących lokalizacji obiektów tymczasowych na okres maksymalnie 180 dni. Okres przerwy w funkcjonowaniu ogródków jest często wykorzystywany przez właścicieli na zmianę aranżacji obiektów – wyjaśnia Tomasz Okoński, rzecznik prasowy zarządu dróg.
Jak podkreśla Okoński, restauratorzy odebrali z ZDMiKP 18 umów cywilnoprawnych na dzierżawę gruntu przeznaczonego pod usytuowanie ogródka zimowego (stan na czwartek, 7 października). I przypomina, że ci, którzy w odpowiednim czasie złożyli wnioski o prowadzenie ogródków zimowych i dopełnili formalności, mogli ustawić ogródki zimowe już w dniu 3 października.

ZDMiKP nie ingeruje w terminy rozstawiania ogródków zimowych przez restauratorów – przyznaje jednak przedstawiciel drogowców. Ci liczą, że biorąc pod uwagę preferencyjne stawki opłat za dzierżawę (30 gr za mkw. zajmowanej powierzchni dla lokali posiadających pozwolenie na sprzedaż alkoholu i 10 gr za mkw. dla lokali nie posiadających pozwolenie na sprzedaż alkoholu) w najbliższym czasie na Starym Rynku i w innych miejscach Bydgoszczy przybędzie znacznie więcej zimowych ogródków.

Ogródki zimowe będą wystawiane w obrębie Starego Rynku do 31 marca.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Swiadomy
Swiadomy
10 miesięcy temu

Potrwa do kiedy big pharma kaze robic lockdowns